آذر 01, 1400 18:23 Asia/Tehran [Updated: آذر 01, 1400 18:28 Asia/Tehran]
  •   تکاپوی نزدیکان ترامپ برای ممانعت از نامزدی وی در انتخابات ۲۰۲۴

یک نشریه آمریکایی نوشت، نزدیکان رئیس جمهوری سابق آمریکا در تلاشند مانع حضور او در انتخابات ۲۰۲۴ و تبدیل وی به یک بازنده سریالی شوند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نوشته روز یکشنبه نشریه آتلانتیک، افراد نزدیک و مشاوران «دونالد ترامپ» این نگرانی را دارند که مشارکت او در انتخابات بعدی ریاست جمهوری آمریکا، شکست دوم وی را رقم بزند.

ترامپ طی ماه‌های گذشته بارها به‌طور غیرمستقیم از شرکت در انتخابات بعدی صحبت کرده است. 

«نیوت گرینگیچ» سخنگوی سابق مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از متحدان ترامپ، در این‌باره به نشریه آتلانتیک گفت، فکر نمی‌کنم او بخواهد خطر دو بار باخت را بپذیرد. بار اول می‌توانی بحث درباره نتیجه را مطرح کنی ولی بار دوم به‌منزله رد شدن قطعی خواهد بود.

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی دولت ترامپ نیز اخیراً گفته است، فکر می‌کنم او گرچه به آن اذعان نکرده ولی در عمق وجودش می‌داند که در سال ۲۰۲۰ شکست خورده است و بسیار نگران است که در ۲۰۲۴ نیز شکست بخورد زیرا او از هیچ چیز به اندازه بازنده خطاب شدن تنفر ندارد.

این گمانه‌زنی‌ها در حالی صورت گرفته که  ترامپ روز شنبه در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز، در پاسخ به سوالی درباره شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ گفته است، خوب، بگذارید اینطور بگویم. من کشورمان را دوست دارم و فکر می‌کنم که بخش زیادی از مردم قرار است بسیار خوشحال شوند.

در انتخابات ریاست ‌جمهوری آمریکا که سوم نوامبر۲۰۲۰ برگزار شد، «جو بایدن» با ۳۰۶ رأی الکترال در مقابل ۲۳۲ رأی ترامپ پیروز شد. 

116

بیشتر بخوانید:

بایدن ریاست جمهوری آمریکا را از هریس پس گرفت

تجمع هواداران ترامپ مقابل کنگره آمریکا

اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا

شرکت رای گیری آمریکا از رسانه حامی ترامپ شکایت کرد

هزینه 100 میلیون دلاری امارات برای لابی‌گری در دولت ترامپ

کلیدواژه