آذر 03, 1400 07:44 Asia/Tehran [Updated: آذر 03, 1400 07:52 Asia/Tehran]
  • موضع منفعلانه سازمان ملل درخصوص یمن

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در ادامه مواضع منفعلانه این سازمان در خصوص جنایت سعودی ها اعلام کرد، سازمان ملل برای جلوگیری از تشدید تنش ها در یمن، از همه طرف‌ها می خواهد خویشتنداری کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد: نمایندگان سازمان ملل در استان الحدیده از نزدیک گزارش های نگران کننده افزایش درگیری ها با تعداد زیادی تلفات غیر نظامی را دنبال می کنند.

دوجاریک تصریح کرد، سازمان ملل به تمام طرفهای درگیر در یمن گوشزد می کند که وظیفه آنها محافظت از غیر نظامیان و همچنین انجام اقدامات برای جلوگیری از تشدید درگیری ها است.

این اظهارات در حالی است که ائتلاف متجاوز سعودی - آمریکایی روز گذشته (سه شنبه) با ارتکاب جنایتی هولناک، خانه مسکونی «محمود عبدالله شریان» شهروند غیرنظامی یمنی را در ناحیه حیس در جنوب استان الحدیده هدف قرار دادند.

عربستان از مارس 2015 در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

117

بیشتر بخوانید:

کشته و زخمی شدن سه غیرنظامی در حملات ائتلاف سعودی به یمن

کلیدواژه