شهریور 28, 1402 18:05 Asia/Tehran [Updated: مهر 05, 1402 22:27 Asia/Tehran]
  • بایدن: از افزایش اعضای شورای امنیت حمایت می‌کنیم

رییس‌جمهور آمریکا در سخنان خود در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان اینکه از افزایش اعضای شورای امنیت حمایت می‌کنیم، خاطرنشان کرد نمی‌خواهیم از پکن فاصله بگیریم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا امروز سه شنبه در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سخنانی بدون اشاره به جنایت های این کشور در نقاط مختلف جهان مدعی شد: ما به دنبال جهانی امن و مرفه برای همه مردم هستیم!

رییس جمهور آمریکا ادامه داد: می دانیم که آینده ما با آینده جهان مرتبط است و هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی با چالش های امروز روبرو شود.

وی اضافه کرد: آمریکا از گسترش شورای امنیت سازمان ملل و افزایش اعضای این شورا حمایت می کند. رایزنی هایی برای گسترش شورای امنیت و افزایش تعداد اعضای دائم آن انجام دادیم و به این کار ادامه خواهیم داد.

بایدن ادعا کرد که آمریکا امن ترین و مرفه ترین کشور برای تمام مردم دنیاست. این در حالی است که در یک سال بیش از هزار نفر در این کشور توسط‌ پلیس به قتل رسیدند.

جو بایدن با بیان اینکه دشمنان دیروز می توانند امروز به دوست تبدیل شوند، مدعی شد جان چند میلیون نفر را در بیش از 55 کشور حفظ کردیم!

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه سخنان خود در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت جنگ و درگیری ها یک میلیارد نفر را در فقر نگه داشته است.

وی همچنین گفت آمریکا با افتخار اعلام می کند مجددا به یونسکو پیوسته است.

رئیس جمهوری آمریکا افزود سطح مشارکت خود را با هند، ژاپن و استرالیا بالا برده ایم و به پیشرفت های ملموسی برای مردم منطقه دست یافته ایم.

وی همچنین گفت می‌خواهیم مخاطرات روابط با چین را کم کنیم و نمی‌خواهیم از پکن فاصله بگیریم.

بایدن در ادامه گفت ایران هرگز نباید سلاح هسته ای داشته باشد.

بایدن که سیاست های دولت وی از دلایل اصلی طولانی شدن جنگ اوکراین است گفت اگر به تقسیم اوکراین رضایت دهیم هیچ کشوری امن نخواهد ماند. امروز باید با روسیه مقابله کرد تا از هر گونه تجاوزکاری در آینده پیشگیری شود.

وی درباره کشمکش اسرائیل و فلسطین نیز گفت ما به دنبال دستیابی به صلحی عادلانه و پایدار بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها از طریق راه حل دو دولتی هستیم.

بایدن در مورد نگرانی‌ها نسبت به سلطه هوش مصنوعی در جهان گفت: آمریکا در حال همکاری با سایر کشورها برای تقویت قوانین درباره هوش مصنوعی است.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد که این کشور از ارزش‌هایی که آنها را قوی می‌کند، عقب نخواهد نشست. / 114

کلیدواژه