فروردین 21, 1399 10:04 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • ارسال کمک‌های پزشکی چین به پاکستان برای مقابله با کرونا

محموله جدید کمک‌های پزشکی چین با هدف مقابله با ویروس کرونا در پاکستان، وارد این کشور شد.

به گزارش پارس تودی، مقامات پاکستان اعلام کردند، هواپیمای حامل کمک‌های چین به پاکستان که روز چهارشنبه در فرودگاه شهر کراچی به زمین نشست شامل تجهیزات پزشکی مورد نیاز کادر درمانی پاکستان برای مقابله با ویروس کرونا است.

در یک ماه اخیر، چند هواپیمای حامل کمک‌های پزشکی و بهداشتی از چین وارد پاکستان شده است.

در همین حال شرکت ملی هواپیمایی پاکستان پروازها از کراچی به مقصد دوبی، مسقط و لندن را به منظور بازگردان اتباع پاکستان و دیگر اقلام ضروری از سر گرفت.

تا عصر دیروز سه شنبه 58 نفر بر اثر ویروس کرونا در پاکستان جان باختند و شمار مبتلایان به  این ویروس نیز در این کشور به  چهار هزار و 72 نفر افزایش یافت. 

با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پاکستان، شمار بیکاران در این کشور هم رو به افزایش است.

"عمران خان" نخست وزیر پاکستان هم اعلام کرد، پیامدهای اقتصادی ویروس کرونا از موانع اصلی مقابله با این ویروس در کشورهای در حال توسعه است و از جامعه بین الملل می خواهد تا در خصوص بدهی های خارجی این کشورها تجدیدنظر کنند.

ویروس کرونا با نام رسمی "کووید- 19" اواخر سال گذشته میلادی (دسامبر 2019) در شهر "ووهان" Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 200 کشور دیگر از جمله  آمریکا، بریتانیا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، ترکیه عربستان و امارات سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار تاکنون بیش 1 میلیون و 518 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 330 هزار نفر بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده اند. دستکم 88 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

138/117

بیشتربخوانید:

"کرونا" به پاکستان رسید

تاکید وزیر امور خارجه پاکستان بر کمک مالی جامعه جهانی برای مقابله با کرونا

کلیدواژه

کامنت