خرداد 10, 1399 11:03 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  • رییس مجلس سنای پاکستان: قالیباف دوست دیرینه ملت ماست

اسلام‌آباد - ایران پرس: محمد صادق سنجرانی، رییس مجلس سنای پاکستان با صدور بیانیه‌ای از محمدباقر قالیباف به عنوان دوست دیرینه ملت پاکستان یاد کرد و انتخاب وی با رای بالا و قاطع نمایندگان ملت ایران به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری ایران پرس، در بیانیه ریاست مجلس سنای پاکستان آمده است: رییس جدید مجلس شورای اسلامی، دوست دیرینه پاکستان بوده و از محبوبیت بالایی نزد ملت ایران برخوردار است و   ما آقای قالیباف را دوست نزدیک خود می‌دانیم. 

رئیس مجلس سنای پاکستان همچنین با تاکید بر گسترش بیش از پیش روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران برای تعمیق  صلح، ثبات و رفاه در منطقه ابراز امیدواری کرد که روابط برادرانه و نزدیک دو کشور در دوران ریاست قالیباف در مجلس شورای اسلامی بیش از گذشته تحکیم و توسعه خواهد یافت. 

وی با اشاره به اهمیت همدلی و همکاری روسای مجالس دو کشور، خواستار توسعه مناسبات پارلمانی و تقویت تعاملات منطقه‌ای و جهانی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا شد و گفت: پاکستان بر ضرورت تقویت همکاری‌های دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد. 

نمایندگان مجلس یازدهم شورای اسلامی در نشست علنی روز پنج شنبه مجلس شورای اسلامی، محمدباقر قالیباف را با 230 رأی از مجموع 264 رأی به عنوان رئیس اجلاسیه اول دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند ماه 1398در 208 حوزه انتخابیه سراسر ایران برگزار شد. ۲۴ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۴۰۴ نفر در این انتخابات، مشارکت کردند.

بیشتر بخوانید:

قالیباف رئیس مجلس یازدهم شد

افتتاح یازدهمین مجلس شورای اسلامی/ روز سوگند پارلمانی‌ها

پیام رهبر انقلاب به مجلس یازدهم: اقتصاد و فرهنگ در صدر اولویت‌های کشور است

آغاز مجلس یازدهم/ پخش زنده از خبرگزاری ایران پرس

صبح چهارشنبه؛ افتتاح مجلس یازدهم/ پخش زنده از خبرگزاری ایران پرس

مجلس یازدهم؛ انتخابی نو همراه با تغییرات ساختاری در ترکیب جناح‌های سیاسی

کلیدواژه

کامنت