شهریور 23, 1399 10:15 Asia/Tehran [Updated: شهریور 23, 1399 10:25 Asia/Tehran]
  • ترویج اسلام‌هراسی، ترفند استکبار جهانی برای انحراف افکار عمومی از مسائل مهم مسلمانان

مجمع علما و اندیشمندان شیعه پاکستان با محکوم کردن توافق عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، ترویج اسلام‌هراسی در غرب را ترفند استکبار جهانی برای انحراف افکار عمومی از مسائل مهم مسلمانان از جمله فلسطین دانستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، همایش مشترک علما، اندیشمندان و مداحان اهل‌بیت (ع) با حضور شخصیت‌های برجسته سیاسی و مذهبی شیعیان، روسای احزاب و فعالان مدنی و اجتماعی در شهر «اسلام‌آباد» پایتخت پاکستان برگزار شد.

شرکت کنندگان در این همایش اقدام موهن نشریه فرانسوی «شارلی‌ابدو» در اهانت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام حضرت محمدمصطفی (ص) و کتاب آسمانی مسلمانان در کشورهای اروپایی را به شدت محکوم کردند.

آنان تاکید داشتند: اهانت به مقدسات اسلامی و موج جدید اسلام‌هراسی در غرب هدفی جز تحریک احساسات مسلمانان و همزمان انحراف افکار عمومی جهان از مسائل مهم مانند فلسطین، یمن و به خصوص سازش با رژیم اشغالگر قدس ندارد.

علمای پاکستانی همچنین اقدام امارات و بحرین برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را ننگ‌آور توصیف کرده و افزودند: سازش با صهیونیست‌ها خوش‌خدمتی علنی اعراب به آمریکا و اشغالگران است که در تاریخ ثبت خواهد شد.

آنان نسبت به توطئه‌های آمریکایی - صهیونیستی برای هجمه علیه جهان اسلام و آغاز طرح شوم سازش و فشار بر سایر کشورها برای پذیرفتن این طرح هشدار دادند.

مجمع علما و اندیشمندان شیعه در پاکستان تاکید کردند: برافروختن آتش اختلافات فرقه‌ای میان مسلمانان بخش مهمی از توطئه برای انحراف از ماجرای اخیر سازش با صهیونیست‌ها و راه فرار خیانت‌کاران از سرزنش و مخالفت مسلمانان است.

شرکت کنندگان در این همایش افزودند: احترام به ادیان الهی به ویژه معتقدان به اسلام جزو آموزه‌هایی است که اهل‌تشیع به آن پایبند هستند و هرگز اجازه نمی‌دهند عده‌ای به نام دفاع از مقدسات و احساسات، به دوستی و برادری میان مسلمانان ضربه بزنند.

همایش علما و اندیشمندان شیعه پاکستان روز گذشته با حضور علامه «راجا ناصر عباس جعفری» دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین، علامه «سید ساجد علی نقوی» رییس نهضت اسلامی، علامه شیخ «محسن علی نجفی» رییس حوزه علمیه الکوثر و علامه «سید ریاض حسین نجفی» رییس حوزه المنتظر لاهور و تصویب قطعنامه مشترک به کار خود پایان داد.

در این قطعنامه ضمن نفی فرقه‌گرایی، بر تقویت وحدت، برائت از افراط‌گرایی به نام دفاع از مقدسات و محکومیت عناصر تکفیری تاکید شده است.

117

بیشتر بخوانید:

عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، محاسبات غلط و پیامدها

توافق آل‌خلیفه با رژیم صهیونیستی؛ نقطه عطف قیام مردم بحرین

تظاهرات گسترده مردم پاکستان در اعتراض به اقدام موهن نشریه فرانسوی

کلیدواژه

کامنت