آبان 09, 1399 16:50 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 17:15 Asia/Tehran]
  • درخواست مجلس افغانستان برای قطع روابط دیپلماتیک با فرانسه

شماری از نمایندگان مجلس ملی افغانستان در اعتراض به اهانت های اخیر به پیامبر اکرم (ص) در فرانسه، قطع روابط دیپلماتیک با پاریس را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «شاه وزیر تره‌خیل» یکی از نمایندگان مجلس افغانستان در جلسه عمومی پارلمان گفت، «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص) توهین کرد و فوراً باید از کشورهای اسلامی عذرخواهی کند.

«شاه وزیر تره‌خیل» همچنین، از «محمد اشرف غنی» رییس جمهوری افغانستان خواست تا ضمن قطع روابط با پاریس هرچه زودتر سفیر فرانسه را از کابل اخراج کند و سفیر افغانستان در پاریس را نیز فراخواند.

«پرویز عرب زاده» دیگر عضو مجلس افغانستان هم گفت، اکنون بر همه واجب است تا در این باره به صورت جدی واکنش نشان دهند که دیگر کسی جرأت توهین به مقدسات مسلمانان را نداشته باشد.

همچنین، «نذیراحمد حنفی» دیگر نماینده مجلس ملی افغانستان نیز گفت، دولت این کشور باید واکنش مناسب ضد دولت فرانسه انجام دهد.

مردم شهرهای مختلف افغانستان هم امروزجمعه در اعتراض به اهانت های اخیر به پیامبر اکرم (ص) در فرانسه، تظاهرات کردند.

«امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه به تازگی در اظهاراتی وقیحانه گفته که کشورش همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد. این سخنان موجب خشم و واکنش تند مسلمانان جهان شده است.

مجله فرانسوی شارلی ابدو (Charlie Hebdo) دومین بار پس از ۲۰۱۵ میلادی است که کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اسلام (ص) را منتشر می کند./115

بیشتر بخوانید:

پیامبر اسلام (ص)، رحمتی برای جهانیان 

نامه هزار استاد ایرانی به استادان دانشگاه‌های فرانسه

 

کلیدواژه

کامنت