آذر 02, 1400 07:57 Asia/Tehran [Updated: آذر 02, 1400 08:02 Asia/Tehran]

کابل- ایران‌پرس: استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در افغانستان گفت: تشکیل حکومت فراگیر و همه شمول ازسوی طالبان برای جلب اعتماد مردم افغانستان ضروری است.

 به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حمزه حکیمی، استاد دانشگاه در افغانستان در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس درباره بررسی عملکرد 100 روزه حکومت طالبان تصریح کرد، در این مدت، طالبان حکومت ثابت و مستقری را به دست نیاورده و 100 روز از فروپاشی دولت قبلی و از بین رفتن موسسات دولتی گذشته است.  
این استاد دانشگاه با بیان اینکه طالبان همچنان برای تشکیل حکومت فراگیر و جلب اعتماد کل مردم افغانستان موفق نبوده است افزود، طالبان اما موفقیت‌هایی ازجمله در عرصه امنیتی داشته است و افغانستان پس از 40 سال امنیت را تجربه می‌کند.    
حمزه حکیمی اظهار کرد، طالبان در عرصه سیاسی هم تاحدودی موفق بوده و در رایزنی و گفت وگو با کشورهای همسایه و منطقه برای کسب اعتماد، خوب عمل کرده است.   
این استاد دانشگاه تاکید کرد، طالبان برای موفقیت پایدار در گام نخست باید با مردم افغانستان مصالحه کنند و حکومت فراگیر و همه شمول تشکیل دهند که از گروه‌های دیگر در حکومت طالبان حضور داشته باشند.

112

 بیشتر بخوانید: 

ابراز نگرانی وزارت خارجه ایران از وضعیت آوارگان در افغانستان

هشدار سازمان ملل درباره فروپاشی نظام بانکی افغانستان

تاکید طالبان بر آزادسازی دارایی های مسدود شده افغانستان از طرف آمریکا

برگزاری گفت و گوهای بین‌ الافغانی برای حل مشکلات مردم افغانستان

کلیدواژه