مرداد 09, 1396 16:54 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد، حمله به سفارت عراق در کابل که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، با هلاکت همه مهاجمان پایان یافت.

به گزارش پارس تودی، وزارت کشور افغانستان در بیانیه روز دوشنبه خود با تاکید بر اینکه این حمله حدود چهار ساعت به طول انجامید اعلام کرد، دستکم 4 نفر ازعاملان این حمله به هلاکت رسیدند. 

براثر این حمله تروریستی یک مهاجم انفجاری روز دوشنبه خود را در مقابل سفارت عراق در منطقه «وزیر اکبر خان» کابل منفجر کرد و 5 عامل انفجاری دیگر وارد ساختمان سفارت عراق در کابل شدند.

ازجزئیات تلفات و خسارت احتمالی این حمله آمار دقیقی تاکنون منتشر نشده است.

 ادامه تلاش‌ها برای نجات کارکنان سفارت عراق در کابل

وزارت خارجه عراق اعلام کرد، اقدامات گسترده‌ای برای تخلیه کارکنان سفارت عراق در کابل و انتقال آنان به سفارت مصر در پایتخت افغانستان صورت گرفته است و تلاش‌ها برای خارج کردن دو نفر دیگر ادامه دارد.

«احمد جمال» سخنگوی وزارت خارجه عراق عصر دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، وزارت خارجه عراق به دنبال اجرای تدابیری برای نجات سایر کارکنان سفارت عراق در کابل از طریق تماس با طرف‌های افغان و نیز دولت‌های دوست است.  

«احمد جمال» افزود، برای بررسی ماجرای حمله تروریستی به سفارت عراق در کابل یک هیات ویژه راهی افغانستان خواهد شد.  

یک منبع آگاه افغان نیز اعلام کرد، سفیر عراق در افغانستان در حمله مهاجمان مسلح به سفارت این کشور در کابل به شدت زخمی شده و حال وی وخیم بوده و معاون سفیر عراق نیز در این حمله زخمی شده است.

سفیر عراق در افغانستان، کمتر از یک ماه قبل پس از آزادی موصل به خبرنگاران در کابل گفته بود: داعش در هر کشوری که حضور داشته باشد، دشمن مشترک بشریت است.116/112

بیشتر بخوانید:

حمله تروریستی به سفارت عراق در کابل

داعش مسئولیت حمله انفجاری در کابل را به عهده گرفت+ ویدئو

کلیدواژه

کامنت