بهمن 25, 1398 11:12 Asia/Tehran [Updated: بهمن 25, 1398 11:23 Asia/Tehran]
  • تظاهرات ضد مکرون در منطقه آلپ فرانسه

فرانسوی‌های ساکن آلپ همزمان با سفر مکرون به این منطقه در اعتراض به تغییر مقررات بازنشستگی و مشکلات زیست محیطی تظاهرات کردند.

به گزارش پارس تودی، در ادامه اعترضات علیه دولت فرانسه به دلیل تغییر مقررات بازنشستگی، مردم ساکن منطقه آلپ همزمان با سفر امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به این منطقه ، تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، مردم با حمل پلاکارد و دست نوشته، اعتراض خود را به سیاست های دولت مکرون ابراز کردند.

همزمان در منطقه اوت- سَووآ Haute-Savoie نیز تظاهرات اعتراض به تغییر مقررات بازنشستگی و بی توجهی دولت فرانسه به آلودگی زیست محیطی برگزار شد. 

یک معترض به خبرگزاری فرانسه گفت: ما کودکانی داریم که به شدت بیمارند و دولت هیچ کاری در مورد آلودگی انجام نمی دهد زیرا ما فراموش شده ایم.

"دیوید رین پراشت" کارگر راه آهن در "مون بلان" نیز گفت: ما می خواهیم نشان دهیم که در صحنه هستیم و هر اتفاقی بیفتد، صحنه را رها نخواهیم کرد.

تظاهرات و اعتصاب های گسترده علیه تصمیم دولت فرانسه به تغییر مقررات بازنشستگی از 5 دسامبر 2019 آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

در پی ادامه دار شدن اعتراض ها و فلج شدن فعالیت های کشور به دلیل اعتصاب های گسترده، دولت فرانسه از برخی مفاد طرح اصلاح مقررات بازنشستگی عقب نشینی کرد اما حقوق بگیران فرانسوی خواهان کنار گذاشته شدن بخش های مربوط به افزایش سن بازنشستگی و کاهش خدمات اجتماعی و حقوق بازنشستگان هستند.118

بیشتر بخوانید

تظاهرات گسترده جلیقه زرد‌ها در شهر‌های مختلف فرانسه

 

کلیدواژه

کامنت