شهریور 23, 1400 09:50 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 11:20 Asia/Tehran]
  • دیدار غیرمنتظره اسد و پوتین در کرملین

رئیس‌جمهور سوریه در یک سفر از پیش اعلام نشده به مسکو رفت و با پوتین در کاخ کرملین دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رئیس جمهور روسیه میزبان همتای سوری خود بود و به بشار اسد به مناسبت پیروزی در انتخابات تبریک گفت، رئیس جمهور سوریه نیز دستاوردهای مشترک در مبارزه با تروریسم را ستود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در این دیدار تصریح کرد: مشکل سوریه حضور غیرقانونی نیروهای بیگانه در این کشور است که مانع از یکپارچگی سوریه می شود، دولت سوریه کنترل بیش از 90 درصد از خاک این کشور را در دست دارد.

وی همچنین گفت: به رغم همه مشکلات و تراژدی هایی که طی سال های گذشته وجود داشته است؛ مردم سوریه به شما اعتماد دارند و همچنان روند احیا و بازگشت به زندگی عادی را به حضور شما پیوند می دهند.

بشار اسد هم  خاطرنشان کرد: سوریه و روسیه به دستاوردهای قابل توجهی در مبارزه با تروریسم جهانی دست یافتند. ما نه تنها دستاورد قابل ملاحظه ای در آزادسازی اراضی اشغال شده از سوی شبه نظامیان و تخریب مواضع تروریست ها داشتیم؛ بلکه روند بازگشت پناهجویانی که مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند را نیز تسهیل کردیم.

بشار اسد افزود: با توجه به اینکه تروریسم جهانی هیچ مرزی ندارد و مانند یک عفونت در سراسر جهان پخش می شود؛ ارتش های ما تلاش و مشارکت عظیمی در راستای حفاظت از نوع بشر در مقابل این شرارت داشته اند.

112

کلیدواژه