مرداد 15, 1401 00:37 Asia/Tehran [Updated: مرداد 15, 1401 00:39 Asia/Tehran]
  • فرافکنی تروئیکا اروپایی با طرح موضوعات نا معقول درباره مذاکرات وین

تروئیکا اروپایی با فرافکنی و درخواست ها غیر معقول مدعی شد: ایران در مذاکرات هسته‌ای خواسته‌های غیرواقعی مطرح نکند.

مذاکرات با محوریت رفع تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی ضد جمهوری اسلامی ایران، به دلیل ابتکارهای تیم مذاکره کننده ایران، پیشرفت‌هایی را تجربه کرده، اما تعلل دولت «جو بایدن» برای جبران اقدامات غیرقانونی دولت پیشین آمریکا و تداوم کارزار فشار حداکثری، منجر به تردیدهایی در جدیت این کشور برای بازگشت به برجام و طولانی شدن روند گفت‌ وگوها شده است.

جمهوری اسلامی ایران، به عنوان کشوری مسئولیت پذیر بارها اعلام کرده با توجه به اینکه آمریکا طرفی بوده که توافق برجام را نقض کرده این واشنگتن است که باید با رفع تحریم‌ها به توافق بازگردد و لازم است اجرای تعهدات آمریکا مورد راستی‌آزمایی قرار گیرد.

دور جدید مذاکرات در وین، این هفته آغاز شد. 

کارشناسان جمهوری اسلامی ایران به همراه «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روزجمعه برای ادامه مذاکرات رفع تحریم‌ها وارد هتل کوبورگ وین شدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بریتانیا، فرانسه و آلمان جمعه شب از ایران خواستند در مذاکرات احیای برجام «خواسته‌های غیرواقعی» مطرح نکند.

در ادامه بیانیه تروئیکا آمده است: متن روی میز است، آغاز مجدد مذاکرات وجود نخواهد داشت، ایران اکنون باید تصمیم بگیرد که توافق را در حالی که هنوز امکان پذیر است، منعقد کند.125

کلیدواژه