شهریور 30, 1401 20:58 Asia/Tehran [Updated: مهر 02, 1401 18:02 Asia/Tehran]
  • هشدار فائو درباره مواجهه نزدیک به یک میلیون نفر در جهان با خطر گرسنگی

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) هشدار داد، نزدیک به یک میلیون نفر با خطر گرسنگی دست به گریبانند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) امروز (چهارشنبه) هشدار داد که در سال 2022، نزدیک به یک میلیون نفر در افغانستان، اتیوپی، سودان جنوبی، سومالی و یمن در نبود کمک و با شدت گرفتن بحران جهانی غذا، از گرسنگی می میرند یا با گرسنگی مواجه خواهند شد. 

بنا بر اعلام سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، خشکسالی شدید در منطقه شاخ آفریقا مردم را تا مرز گرسنگی پیش برده است، نا امنی غذایی به سرعت در سراسر جهان در حال گسترش است و بدون یک پاسخ بشردوستانه در ابعاد گسترده، وضعیت احتمالا در ماه های آینده بدتر خواهد شد.

درگیری ها و شرایط وخیم آب و هوایی، محرک اصلی گرسنگی حاد در جهان هستند که در سال 2022 به واسطه بی ثباتی اقتصادی مرتبط با تاثیرات همه گیری ویروس کرونا و جنگ اوکراین تشدید شده است.

براساس گزارش فصلی فائو که به طور مشترک با کمک برنامه جهانی غذای ملل متحد تهیه شده، بهای بالای مواد غذایی، سوخت و کود، اقتصادهای پیشرفته را مجبور به تشدید سیاست پولی کرده است. این امر، هزینه اعتبار را برای کشورهای کم درآمد افزایش داده، وارداتشان را محدود و این کشورها را مجبور به اعمال اقدامات ریاضتی کرده است.

117

کلیدواژه