بهمن 07, 1395 09:59 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • ترامپ:اتحادیه اروپا در پذیرش مهاجران اشتباه بزرگی مرتکب شده است

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، سیاستهای مهاجرتی اتحادیه اروپا را شدیدا مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک،دونالد ترامپ، رئیس جمهورتازه به قدرت رسیده آمریکا، در مصاحبه با شبکه ABC ،سیاستهای مهاجرتی اتحادیه اروپا را مورد انتقاد شدید قرار داد و محکوم کرد.

وی در ادامه تصریح کرد به هیچ وجه اجازه نخواهد داد اتفاق مشابه در آمریکا رخ دهد و از هجوم موجی از مهاجران به این کشور جلوگیر ی خواهد کرد. وی در ادامه خاطر نشان کرد اروپا اشتباه بسیار بزرگی را در گشودن درها بر روی مهاجران مرتکب شده است.

دونالد ترامپ، در حالی به انتقاد از سیاستهای مهاجرتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا می پردازد که  چهارشنبه شب در اظهاراتی در جمع کارکنان وزارت امنیت داخلی آمریکا، با اشاره به امضای دو فرمان اجرایی توسط وی در زمینه مهاجرت، ادعا کرد: این فرامین جان هزاران نفر را نجات داده، میلیون ها شغل را در آمریکا حفظ کرده و میلیاردها دلار صرفه جویی در این کشور به همراه خواهد داشت.

براساس این دو فرمان اجرایی که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا امضا کرده است، واشنگتن صدور روادید برای اتباع ایران، سوریه، عراق، لیبی، سومالی، سودان و یمن را به مدت سی روز تعلیق کرده و دستور احداث دیوار در مرز مکزیک با آمریکا را صادر کرده است.

ترامپ در سخنرانی های نژاد پرستانه خود در دوران مبارزات انتخاباتی اش همواره اعلام کرده بود: چنان چه رئیس جمهور آمریکا شود، ورود مسلمانان به خاک آمریکا را منع خواهد کرد و بین مرز آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران دیوار خواهد کشید.

بر اساس نظرسنجی مشترک اخیر روزنامه های واشنگتن پست و ای بی سی نیوز: حدود 60 درصد از آمریکایی ها عملکرد رئیس جمهوری جدید این کشور را تایید نمی کنند.

به اعتقاد کارشناسان مسائل سیاسی، دولت جدید آمریکا در حالی طرح اخراج مهاجران را اجرا می کندد که همواره شعار حمایت از حقوق بشر سرداده است.121/111

بیشتر بخوانید:

ترامپ مدعی شد؛ ساخت دیوار موجب تقویت اقتصاد مکزیک می شود

تاکید ترامپ بر اجرای سیاست ضد مهاجرتی در امریکا

تظاهرات مردم آمریکا علیه سیاست های مهاجرتی ترامپ+ ویدئو

 

 

کلیدواژه