اردیبهشت 12, 1396 12:06 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • حمله لوپن به ماکرون به دلیل ارتباط با تشکل اسلامی

نامزد راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، رقیب خود را به دلیل ارتباط با تشکل اسلامی مورد حمله قرار داد.

به گزارش پارس تودی به نقل از شبکه تلویزیونی ار ت ال RTL، مارین لو پن، نامزد راستگرایان افراطی جبهه ملی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، در روزهای اخیر بارها امانوئل ماکرون Emmanuel Macron نامزد چپگرای جنبش «در حرکت» را به دلیل ارتباط با «اتحادیه سازمان های اسلامی فرانسه» UOIF مورد حمله قرار داده است.

لو پن در مصاحبه ای با شبکه ت اف 1 (TF!) در جریان مبارزات انتخاباتی بین دوره اول و دوم انتخابات، ماکرون، وزیر اقتصاد سابق فرانسه را مطیع اتحادیه سازمان های اسلامی فرانسه معرفی کرد.

نامزد جبهه ملی در این مصاحبه با کنایه به ماکرون که در نظرسنجی ها گوی سبقت را از وی ربوده است گفت، ما با نامزدهایی مواجهیم که می گویند؛ فرهنگ فرانسوی وجود ندارد و در دام گروه های اجتماعی افتاده اند.

این تنش ها با پاسخ اتحادیه سازمان های اسلامی فرانسه مواجه شد. این سازمان سریعا به ادعاهای مارین لو پن پاسخ داد و تاکید کرد، به رغم احترامی که برای ماکرون قایل است، هیچ ارتباط خاصی با نامزد جنبش «در حرکت» ندارد.

البته این اتحادیه، رای دهندگان را به حمایت از ماکرون و سد کردن راه «ایده های مارین لو پن» دعوت کرده است.

اتحادیه سازمان های اسلامی فرانسه، بیش از 250 سازمان و تشکل اسلامی را گردهم آورده است. چند مسجد نیز عضو این اتحادیه هستند. این سازمان بارها تاکید کرده است که با هیچ حزب سیاسی ارتباط ندارد.

لو پن در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که هفتم ماه مه برگزار خواهد شد، با ماکرون رقابت خواهد کرد.

به رغم حمایت اکثر احزاب فرانسوی اعم از راست و چپ از نامزد جبهه ملی، پیروزی احتمالی لوپن، نامزد اسلام ستیز و بیگانه ستیز جبهه ملی بسیاری از فرانسوی ها را نگران کرده است. 130/110

بیشتر بخوانید:

تشدید تدابیر امنیتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

مسلمانان فرانسه علیه حزب حاکم رای می دهند

مواضع نامزد انتخاباتی در فرانسه در قبال جامعه مسلمانان و انتقاد فاشیست ها

 

کلیدواژه

کامنت