آذر 15, 1396 23:27 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • پیشنهاد ایران به سازمان ملل؛ مرکز منطقه ای مطالعات گرد و غبار تاسیس شود

معاون آموزش و پژوهش و سرپرست مرکز بین الملل و کنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست ایران روز چهارشنبه در حاشیه سومین مجمع محیط زیست ملل متحد در «نایروبی» پایتخت کنیا، با «اریک سولهایم» Erik Solheim معاون دبیرکل و مدیر اجرایی برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پارس تودی، «کاوه مدنی»  در این دیدار به تشریح برخی از مهمترین چالش های محیط زیستی ایران پرداخت و گفت: کمبود آب و توفان های گرد و غبار از جمله اصلی ترین چالش های محیط زیستی ایران است.

سرپرست مرکز بین الملل و کنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست ایران با تاکید بر اینکه محیط زیست موضوعی پیچیده و فرابخشی است، خاطرنشان کرد: حل چالش های محیط زیستی نیازمند توسعه همکاری ها در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی است.

مدنی به ظرفیت ایران در زمینه کارشناسی فنی مباحث مرتبط با توفان های گرد و غبار اشاره کرد و گفت: توسعه همکاری ها و هم افزایی میان اقدامات ملی، منطقه ای و بین المللی می تواند منجر به انجام اقداماتی موثر برای مقابله با گرد و غبار شود.

سرپرست مرکز بین الملل و کنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست ایران به مدیر اجرایی برنامه محیط زیست سازمان ملل پیشنهاد داد مرکز منطقه ای مطالعات ارزیابی از دور توفان های گرد و غبار برای دستیابی به راهکارهای موثرتر برای مقابله با چالش های مهم محیط زیستی تاسیس شود.

«اریک سولهایم» نیز در این دیدار بر اهمیت نقش ایران در منطقه برای حل معضلات محیط زیستی تاکید کرد.

سولهایم ضمن یادآوری تاثیرگذاری عوامل مختلف بر چالش های فوق، گفت: شناسایی و ارزیابی راهکارهای علمی و فنی در چارچوب همکاری های منطقه ای و بین المللی برای رفع چالش های محیط زیستی ضروری است.117

سازمان ملل: ایران کشوری راهبر در زمینه مقابله با گرد و غبار است

ایران در پی اجماع بین المللی برای مقابله با پدیده گرد و غبار

ظریف: سیاست های نادرست در منطقه به بحران گرد و غبار و کم آبی منجر شده است

تاکید ایران بر مسئولیت مشترک برای حفظ محیط زیست در اجلاس بن

افزایش همکاری علمی بین ایران و اروپا در زمینه محیط زیست

کامنت