تیر 31, 1397 13:47 Asia/Tehran [Updated: مرداد 17, 1401 13:31 Asia/Tehran]
  • محکومیت لایحه نژادپرستانه «کشور یهود»

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در مجلس شورای اسلامی، با محکوم کردن تصویب لایحه نژادپرستانه «کشور یهود» در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست)، این اقدام را نقض آشکار قطعنامه‌های سازمان ملل متحد عنوان کرد.

به گزارش پارس‌تودی؛ پارلمان رژیم صهیونیستی پنجشنبه گذشته با وجود اعتراض‌های گسترده، لایحه نژادپرستانه «کشور یهود» را تصویب کرد.

قانون نژادپرستانه «کشور یهود»، فلسطین را سرزمین صهیونیست‌ها دانسته و فلسطینیان را از تمام حقوق شهروندی و انسانی محروم می‌کند.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در مجلس روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: رژیم صهیونیستی با تحمل شکست‌های اخیر در غزه و اظهار عجز و ناتوانی و واهمه از تبعات تظاهرات حق بازگشت و پرواز بادبادک‌ها بر فراز سرزمین‌های اشغالی، این سناریوی نژادپرستانه را در کنست به اجرا گذاشته است.

این بیانیه می‌افزاید: موج محکومیت و مخالفت جهانی با این اقدام نامشروع اشغالگران قدس بیانگر این است که ملت و دولت‌های جهان بیدار هستند و صهیونیست‌ها نخواهند توانست ملت فلسطین را از حقوق خود محروم کنند.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در مجلس تاکید کرد: ملت فلسطین در سایه ادامه انتفاضه و مقاومت 70 ساله و به‌رغم همه جنایت‌های ضد بشری و ددمنشانه صهیونیست‌ها، به زودی به سرزمین اصلی و مادری خود بازخواهند گشت و جهان شاهد تشکیل دولت مستقل فلسطین در سرزمین‌های اشغالی خواهد بود.

117/120

بیشتر بخوانید:

مصر قانون نژادپرستانه «کشور یهود» را محکوم کرد

سازمان همکاری اسلامی، تصویب قانون «کشور یهود» را محکوم کرد+ ویدئو

سوریه: قانون «کشور یهود» رژیم صهیونیستی با حمایت های آمریکا به تصویب رسید+ ویدئو

لبنان هم‌صدا با مردم فلسطین / گروه‌های مختلف سیاسی لبنان قانون «کشور یهود» را محکوم کردند

اهداف و پیامدهای قانون نژادپرستانه «کشور یهود»/ تحلیل و ویدئو

گزارش: «کشور یهود»؛ نژادپرستانه‌ترین قانون در رژیم صهیونیستی تصویب شد

الازهر قانون نژادپرستانه «کشور یهود» را محکوم کرد

واکنش‌ها به تصویب قانون "کشور یهود"