بهمن 27, 1397 17:17 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • قاسمی: اظهارت ضد ایرانی «مایک پنس» پوچ و تبلیغاتی است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات ضدایرانی «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: این اظهارات پوچ، تبلیغاتی و از سر کینه و عصبانیت مطرح شده است.

به گزارش پارس تودی؛ معاون رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه پس از نافرجامی نشست ضد ایرانی ورشو، اتهام بی اساس یهود ستیزی مشابه نازی‌ها را علیه ایران مطرح کرد.

«بهرام قاسمی» روز شنبه در گفت وگو با ایسنا؛ با تاکید بر اینکه اظهارات ضدایرانی «پنس» خدشه‌ای بر نوع نگاه ایرانیان مسلمان به جامعه یهودیان وارد نمی‌کند افزود: سابقه تاریخی و فرهنگی ایران در همزیستی و احترام به ادیان الهی به ویژه دین یهود در اسناد معتبر تاریخی ملل مختلف ثبت شده است.

قاسمی، خوی تجاوزگری و اشغالگری رژیم صهیونیستی را عامل نفاق و تفرقه بین کشورهای منطقه و ریشه بحران‌ در منطقه غرب آسیا دانست و تصریح کرد: آمریکایی ها بدانند با این اتهامات و سخنان باطل و بی ربط مشکلی از اصل موضوع و ریشه‌های بحران منطقه غرب آسیا حل نخواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خطاب به این مقام آمریکایی و هم پیمانانش تاکید کرد: تاریخ مملو از حقایقی است که هرگز هیچ قدرتی برای همیشه قادر به حذف و یا تغییر آن نیست.

نشست ضد ایرانی ورشو که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در پایتخت لهستان برگزار شد، با ناکامی تلاش های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای گنجاندن نام ایران در بیانیه پایانی آن پایان یافت.115/118

بیشتر بخوانید:

قاسمی: بیانیه پایانی کنفرانس ورشو سند شکست و ناکامی آن است

قاسمی: جان بولتون از توهم مزمن رنج می‌برد 

قاسمی: تروریسم در منطقه غرب آسیا مولود ناپاک سیاست های آمریکاست

کلیدواژه

کامنت