بهمن 30, 1397 02:30 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 17:12 Asia/Tehran]
  • قاسمی: عربستان محل صدور تروریسم سازمان یافته در جهان است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: دولت سعودی به عنوان خاستگاه تفکری بنیادگرا که محل صدور تروریسم سازمان یافته در سطح جهان است، فاقد هرگونه صلاحیت برای متهم کردن دیگر کشورهاست.

به گزارش پارس تودی، بهرام قاسمی دوشنبه شب در واکنش به سخنان خصمانه "عادل الجبیر" وزیر مشاور در امور خارجی عربستان در سفر به پاکستان درخصوص ایران گفت: سخنان آکنده از نفرت مقام سعودی، این واقعیت را تغییر نمی دهد که پدرخوانده واقعی تروریسم تکفیری در جهان و منطقه کسی جز دولت متبوع او نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: الجبیر باید به جای فرافکنی برای منحرف کردن افکار عمومی جهان از نقش ریاض در تاسیس و ترویج گروه های بیرحم و آدمکش، پاسخگوی تروریسم ریشه دار در داخل ساختار حاکمیتی عربستان و روایت گر جنایات خود در یمن و کشتار مردم بیگناه دیگر کشورها منطقه و حتی دیگر کشورهای جهان توسط گروه های تروریستی تولید خود در منطقه و جهان باشد.

قاسمی همچنین گفت: نهادهای حقوق بشری بارها با صدور قطعنامه هایی توجه افکار عمومی را به نقض فاحش حقوق بشر در عربستان جلب کرده اند، با این حال این کشور هنوز مورد حمایت آمریکا و جوامع غربی است و به پشت گرمی این حمایت ها سال هاست به ترویج افراط گرایی و تسلیح و تعلیم تروریست های دست آموز خود می پردازد.118

بیشتر بخوانید:

قاسمی: عربستان سعودی منشاء تروریسم است

قاسمی: رژیم آل سلمان نگاهی به سرنوشت صدام داشته باشد

کلیدواژه

کامنت