فروردین 20, 1398 23:35 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • قاسمی: بنیان پوشالی رژیم صهیونیستی بر پایه خشونت، تجاوز و ترور استوار شده است

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب در سالروز جنایت صهیونیست‌ها در روستای "دیریاسین" فلسطین تصریح کرد، بنیان پوشالی رژیم صهیونیستی بر پایه خشونت، تجاوز و ترور استوار شده است.

به گزارش پارس تودی، "بهرام قاسمی" با بیان اینکه کشتار فلسطینیانِ روستای "دیریاسین" توسط صهیونیست ‏های تروریست در آوریل 1948، نمونه ای از سفاکی این مرگ آفرینان است خاطرنشان کرد، هر سال در چنین روزی آزادی خواهان جهان یاد و خاطره تمامی کشته شدگان و شهدای جنایت "دیریاسین" را گرامی می دارند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران، ماهیت تروریستی رژیم صهیونیستی را مبتنی بر کشتار انسان های بی دفاع و غیر نظامیان بی گناه دانست و تصریح کرد این رژیم مظلوم کش برای پیشبرد مطامع توسعه طلبانه غیر انسانی خود دست به طرح های مزورانه زیادی زده و می زند.

"قاسمی" اظهار داشت، صهیونیست ها به عبث تلاش می کنند با فرافکنی و فراموشی تاریخ نکبت بار و سرشار از ترور، تجاوز و چپاول خویش، پوسته ای ظاهری از امنیت و آرامش برای خود بسازند؛ غافل از آنکه تاکنون تاریخ به یاد ندارد که بنیان ظلم پایدار مانده باشد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران افزود دیر و دور نیست که خون به ناحق ریخته شده ی خیل مظلومان گریبان سران رژیم کودک‌کش صهیونیستی را بگیرد.

نهم ماه آوریل سال 1948 صهیونیست های جنایتکار به روستای "دیریاسین" در غرب قدس اشغالی یورش بردند و از جمعیت 750 نفره این روستا، حدود 300 نفر را به‌شهادت رساندند.

بر اساس روایت‌های شاهدان عینی این جنایت، مهاجمان صهیونیست ده‌ها نفر از ساکنان روستای دیریاسین را کنار دیوارها نگه داشتند و آن‌ها را به گلوله بستند و حتی به این نیز بسنده نکردند و شماری از ساکنان روستا را زنده به پشت خودرو بستند و در خیابان و محله‌های قدس می‌گرداندند و شعارهای نژادپرستانه سرمی‌دادند.117

بیشتر بخوانید:

قاسمی: مقاومت در برابر اشغالگری اسرائیل ادامه دارد+ ویدئو

قاسمی: آمریکا و اسرائیل سردمدار جریان ایران هراسی هستند

کلیدواژه

کامنت