خرداد 01, 1398 08:21 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]

برنامه عملیاتی همکاری های بهداشتی بین ایران و اندونزی در حاشیه مجمع جهانی سلامت در ژنو، توسط مدیران ارشد وزارت بهداشت دو کشور به امضا رسید.

به گزارش پارس تودی، در این برنامه عملیاتی همکاری های دو کشور در زمینه تولید مشترک واکسن و دارو، پوشش همگانی سلامت، PHC، بیماری های واگیردار، فوریت های پزشکی و مدیریت سلامت بلایا به امضای مدیرکل بین الملل وزارت بهداشت ایران و معاون دارویی وزارت بهداشت اندونزی رسید.

در این مراسم "سعید نمکی" وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان با اشاره به ظرفیت های بسیار بالا برای همکاری های تهران و جاکارتا، گفت: همکاری با کشورهای آسیایی از اولویت های مهم جمهوری اسلامی ایران است.

"سعید نمکی" با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد، اندونزی به عنوان کشور دوست و مسلمان ایران می تواند زمینه های همکاری دو کشور را در عرصه های مختلف سلامت بیش از گذشته ارتقا بخشد.

نمکی خاطرنشان کرد، ظرفیت های همکاری ایران و اندونزی می تواند همکاری های کشورهای اسلامی در حوزه سلامت را بیش از پیش تقویت کند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشورمان که روز یکشنبه در صدر هیاتی برای شرکت در هفتاد و دومین اجلاس مجمع جهانی سلامت به ژنو مقر دائمی سازمان ملل متحد سفر کرده است، روز سه شنبه با برخی همتایان و رئیس سازمان جهانی سلامت دیدار و گفت و گو کرد.

سعیدنمکی همچنین در نشست وزرای عضو جنبش غیرمتعهدها درباره توانمندی ها و اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و سلامت کشورمان گزارشی ارائه داد.

هفتاد و دومین نشست مجمع جهانی سلامت با محوریت پوشش همگانی سلامت از روز دوشنبه آغاز شده و به مدت هشت روز ادامه دارد. 113/118

بیشتربخوانید:

وزیر بهداشت: جهان باید آمریکا را مواخذه کند

نمکی: ایران رتبه نخست تحقیقات پزشکی در منطقه را دارد+ ویدئو

 

کلیدواژه

کامنت