مرداد 09, 1398 13:14 Asia/Tehran [Updated: شهریور 27, 1399 20:55 Asia/Tehran]
  • تاثیر منفی تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر بخش دارو و تجهیزات پزشکی ایران

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، تحریم‌های آمریکا ضد ایران در بخش دارو و تجهیزات پزشکی را ظالمانه دانست و گفت: این تحریم‌ها در سلامت همگانی تأثیر گذار است.

به گزارش پارس تودی، «علی نوبخت حقیقی» رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در دیدار «ری مین کوئیی» معاون رئیس سازمان جهانی بهداشت در تهران با تأکید بر اهمیت همکاری و انتقال تجارب میان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: سلامت همگانی، پیشگیری و تصمیم سازی در عرصه حوزه سلامت، همکاری جهانی را می طلبد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اقدامات نظام سلامت ایران در قالب پویش ملی را یادآور شد و افزود: از مهمترین اقدامات انجام شده در ایران، کنترل و پیشگیری از بیماری فشار خون بود که این پویش ملی با توفیق و تلاش های همه دستگاه های نظام بهداشت و سلامت انجام شد.

«ری مین کوئیی» نیز گفت: سازمان جهانی بهداشت مسئولیت هدایت و هماهنگی ارتقاء سلامت مردم جهان را در چارچوب سازمان ملل متحد بر عهده دارد و ایران گام های موثر و مهمی در حوزه سلامت عمومی برداشته است.

معاون سازمان جهانی بهداشت همچنین گفت: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در بخش سیاست گذاری و نظارتی برای کاهش شیوع مصرف دخانیات موثر بوده است.

113/116

 

کلیدواژه

کامنت