شهریور 10, 1398 09:22 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • سفر هیات سیاسى - اقتصادى ایران به فرانسه؛ فردا

رئیس دفتر رئیس جمهوری از سفر هیات سیاسى - اقتصادى ایران به فرانسه، فردا دوشنبه، خبر داد.

به گزارش پارس تودی؛ «محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس جمهوری شنبه شب در گفت وگو با شبکه یک تلویزیون گفت: هیات سیاسی - اقتصادی ایران به ریاست «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امورخارجه، برای بررسى پیشنهاد تازه «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه درباره برجام ، به پاریس سفر می کند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه پیشنهادهایی در دو هفته گذشته بین ایران و فرانسه درباره برجام رد و بدل شده است، افزود: این پیشنهاد حاصل نتیجه ۵ ساعت مذاکره تلفنی رئیسان جمهوری ایران و فرانسه بوده که به عنوان "طرح" از صحبت های هردو رئیس جمهوری حاصل شده است.

واعظی با بیان اینکه اروپایی ها برای حفظ برجام در بخش سیاسی تلاش‌های زیادی کرده اند، گفت: ایران در بخش اقتصادی به طور جدی به اروپایی ها انتقاد و اعلام کرده است اروپایی ها به وظایف خود بر اساس برجام عمل نکرده اند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: برجام وقتی برای ایران ارزش دارد که بتواند از منافع آن استفاده کند و در غیر اینصورت ارزشی ندارد.

ایران بعد از خروج آمریکا از برجام یک سال "صبر راهبردی" را در دستور کار قرار داد و به طرف‌های این توافق به ویژه کشورهای اروپایی که وعده جبران خروج آمریکا را می‌دادند مهلت داد به تعهدات خود ذیل برجام عمل کنند.118

کلیدواژه

کامنت