شهریور 13, 1398 12:03 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]

«محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس جمهور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، تصریح کرد: از 18 اردیبهشت ماه سال جاری سیاست خاصی را در راستای کاهش تعهدات برجامی خود انجام دادیم که روز پنج شنبه یا جمعه مرحله دوم فرصت به طرف اروپایی برجام به اتمام می رسد و مرحله سوم کاهش تعهدات برجامی ایران شروع خواهد شد. 

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری "ایران پرس"؛ واعظی افزود: اروپایی ها و مشخصا فرانسه در حال مذاکره با ما هستند برای اینکه ما به شرایط قبل برگردیم.

وی افزود: ما شرایطی داریم و آنها نیز دارای مباحثی هستند و بعد از اینکه شرایط طبیعی شد در مورد آن یازده مورد و موضوعات دیگر قطعا صحبت خواهیم کرد. 

واعظی همچنین گفت: اگر قرار است به تعهدات برجامی بازگردیم یک سری حقوقی را در ارتباط با موضوع نفت، بانک، تامین نیازمندیهای ایران از کشورهای مختلف را مطرح کرده ایم و در این زمینه پیشرفتهای خوبی هم داشته ایم ولی تا زمانیکه به نتیجه قطعی و نهایی نرسیم، نمی توانیم اعلام کنیم که این توافق انجام شده است. 

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: پیش بینی ما این است که ممکن است طی یکی دو هفته آینده ما یکسری نکات روشن تری را بیان کنیم.118

کلیدواژه

کامنت