مهر 23, 1398 09:26 Asia/Tehran [Updated: مرداد 13, 1399 14:10 Asia/Tehran]
  • ورود بیش از 100 هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی به ایران

استاندار سیستان و بلوچستان، از ورود بیش‌ از 100 هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی (ع) از مرز میرجاوه به ایران خبر داد.

به گزارش پارس تودی، «احمدعلی موهبتی» دوشنبه شب در بازدید از مرز میرجاوه، با بیان اینکه تنها در یک روز بیش از ده هزار زائر پاکستانی وارد ایران شده‌اند، افزود: با توجه به حجم بالای ورود زائران باید برخی زیرساخت‌ها و امکانات در مرز میرجاوه و مواکب بین راهی برای سال‌های آینده پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شود.

موهبتی با بیان اینکه زائران پاکستانی بعد از اربعین، اماکن مقدسه ایران را زیارت می‌کنند، گفت: خدمات رسانی به این زائران 2 هفته بعد از آخرین سفرهای اربعین حسینی (ع) در سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

زائران کشور پاکستان چند سالیست که از طریق مرز میرجاوه وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شده و برای زیارت کربلای معلی و عتبات عالیات، عازم کشور عراق می‌شوند.

20 صفر 1441 هجری قمری (19 اکتبر 2019)، اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا است.

شمار زیادی از مسلمانان و پیروان ادیان الهی دیگر، از چند روز مانده به اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان، با پیاده روی مسیر حدود 80 کیلومتری از شهر نجف تا کربلا، خود را به مرقد مطهر ایشان در کربلای معلی می‌رسانند.

طبق آمار رسمی منابع عراقی، حدود 14 میلیون زائر از جمله بیش از 2 میلیون ایرانی سال گذشته در پیاده روی اربعین حسینی(ع) که بزرگترین گردهمایی سالانهٔ مذهبی در جهان است، شرکت کردند.

بررسی‌های میدانی و اعلام آمارهای رسمی زائران مراسم اربعین حسینی در روزهای اخیر، بیانگر افزایش بی سابقه تعداد زائران نسبت به سال گذشته است.

116/118

بیشتر بخوانید:

تصاویر: راهپیمایی میلیونی اربعین‌حسینی از نجف تا کربلا 

حضور پرشمار دوستداران اهل بیت (ع) در مراسم اربعین حسینی(ع) 

کلیدواژه

کامنت