مهر 29, 1398 13:29 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 03, 1399 07:38 Asia/Tehran]

"علی ربیعی" سخنگوی دولت، رژیم صهیونیستی را عنصری مزاحم و ناخوانده برای منطقه غرب آسیا دانست و گفت: دیدگاه‌های سران رژیم اسرائیل، برای ایران و امنیت خلیج فارس کوچکترین اهمیتی ندارد.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری "ایران پرس"؛ "علی ربیعی" روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی خود با اشاره به برگزاری نشست به اصطلاح امنیتی - دریایی در منامه بحرین با حمایت آمریکا و حضور رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد، ایران به برخی از کشورهای منطقه یادآور می شود که چگونه انتظار دارند با مشارکت دادن رژیمی که ناامنی در خلیج‌فارس ایجاد می کند، بخواهند امنیت این منطقه را تامین کنند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه چگونه قرار است افرادی درباره امنیت خلیج فارس تصمیم بگیرند که حتی جسارت کافی برای معرفی خود را ندارند تصریح کرد، رژیم صهیونیستی چنان با منطقه غرب آسیا بیگانه است که ناگزیر است نمایندگان خود را به صورت مخفیانه به این نشست اعزام کند.

ربیعی تاکید کرد، امنیت در خلیج فارس بدون همکاری کشورهای منطقه امکانپذیر نیست و ایران را نمی توان در تامین امنیت منطقه، حذف کرد.

وی همچنین با قدردانی از تلاش های دولت و مردم عراق در برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی (ع) گفت: این راهپیمایی با شکوه حاوی پیام های سیاسی، فرهنگی، مذهبی و اجتماعی روشنی برای منطقه و جهان است.

ربیعی تصریح کرد، اربعین فرصتی شد تا ملت ایران و عراق بار دیگر در هم تنیدگی های مذهبی ـ اجتماعی ـ فرهنگی خود را به منصه ظهور برسانند و مرزبندی های جغرافیایی و مرزکشی های سیاسی استعمارگران را که در طول یک قرن اخیر، اساس ایجاد اختلافات قومی ـ مذهبی میان ملت ها طراحی شده بود، با محوریت شعار "حسین یجمعنا" نادیده گرفته و زیر پا بگذارند.  

115/117

بیشتر بخوانید:

ربیعی: ترکیه در موضوع سوریه خویشتنداری کند

ربیعی: ارتباط با همسایگان، موثرترین ابزار مقابله با زورگویی است

ربیعی: طرح ایرانی "ائتلاف امید" ضد هیچ کشوری نیست

 

 

کلیدواژه

کامنت