آبان 26, 1398 04:45 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • بیانیه پایانی کنفرانس وحدت اسلامی؛ جهان اسلام موضع قاطع در دفاع از مسجدالاقصی اتخاذ کند

سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی شنبه شب با انتشار بیانیه ای در تهران به کار خود پایان داد.

به گزارش پارس تودی، شرکت کنندگان در سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در بیانیه پایانی این کنفرانس، تجاوز به مسجدالاقصی، قبله نخست مسلمانان در چارچوب معامله قرن را محکوم کردند و خواستار اقدام کشورهای اسلامی برای دفاع از این مسجد مقدس شدند.

در این بیانیه، تجاوز به مسجد الاقصی،  توطئه‌ای خطرناک علیه مقدمات اسلامی عنوان شد که می بایست کشورهای اسلامی، در مقابل آن موضع‌گیری جدی و قاطع داشته باشند. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬

شرکت کنندگان در سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در بیانیه پایانی این کنفرانس، همچنین آزادگان جهان را به هم‌افزایی تلاش و توان خود در حمایت از جبهه مقاومت، حفظ عزّت و کرامت امت اسلامی و همکاری برای مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی و آمریکا، دعوت کردند.

شرکت کنندگان در سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در بیانیه پایانی خود، حملات اخیر رژیم صهیونیستی به باریکه غزه را نیز محکوم و بر حق فلسطینیان برای پاسخ به این تجاوزگری و شکستن محاصره غزه تأکید کردند.

شخصیت‌های شرکت کننده در سی وسومین کنفرانس بین المللی در این بیانیه همچنین از مواضع اصولی و مستحکم جمهوری اسلامی ایران در دفاع از فلسطین، مسجد الأقصی و جبهه مقاومت، قدردانی و دشمنی ها، اقدامات نامشروع و جنگ اقتصادی دولت آمریکا علیه ملت ایران را محکوم کردند.

سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با شعار «وحدت امت اسلام در دفاع از مسجدالاقصی» با حضور 400 نفر از شخصیت‌های سیاسی، اندیشمندان و دانشگاهیان از 90 کشور جهان روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه در تهران برگزار شد.117

بیشتر بخوانید:

رئیسی: مدعیان حقوق بشر به دلیل جنایت‌هایشان باید محاکمه شوند

محور مقاومت؛ عامل شکست توطئه‌های نظام سلطه در منطقه

 

کلیدواژه

کامنت