آبان 27, 1398 11:50 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • محکومیت اقدام ضدایرانی دولت کانادا از سوی ستاد حقوق بشر قوه قضائیه

ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، اقدام دولت کانادا در ارائه پیش نویس قطعنامه ای با عنوان "وضعیت حقوق بشر در ایران" را محکوم و آن را مملو از افترا و اطلاعات نادرست و در تداوم ایران ستیزی دولت کانادا اعلام کرد.

به گزارش پارس تودی؛ در بیانیه ستاد حقوق بشر قوه قضائیه آمده است: اقدام دولت کانادا در ارائه پیش نویس قطعنامه ای با عنوان "وضعیت حقوق بشر در ایران" به کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد، نماد بارز تنفر پراکنی و سو استفاده ابزاری از سازوکارهای جامعه بین الملل در حوزه حقوق بشر است.

این بیانیه می افزاید: اقدام کانادا که همزمان با موفقیت ایران در دفاع از گزارش ملی حقوق بشری خود نزد شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد صورت می گیرد، نماد عمق خباثت و دشمنی نهادینه شده در دنیای غرب با ملت آزاده ایران است.

در این بیانیه، به پرونده سیاه دولت کانادا به عنوان یکی از مدافعان دروغین حقوق بشر در دنیای غرب در نقض سیستماتیک حقوق بشر از جمله پذیرش و اعطای بی کیفری به تروریست ها، همسویی با سیاست های یک جانبه گرایی آمریکا و اسلام ستیزی رژیم صهیونیستی با فروش جنگ افزارهای نظامی، دخالت در شکل گیری و تشدید آشوب های منطقه ای به  ویژه  در منطقه خاورمیانه، آموزش، تشویق و حمایت از مرتکبان نسل کشی، جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت در یمن، سوریه و عراق اشاره شده است.

ستاد حقوق بشر قوه قضائیه همچنین بار دیگر مراتب آمادگی خود را برای همکاری گسترده با کشورها، سازمان های مردم نهاد و سازوکارهای بین المللی در همه زمینه های منتج به ارتقا حقوق و کرامت بشری اعلام کرد.133/118

 

کلیدواژه

کامنت