دی 17, 1398 09:16 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]

هم زمان با تشییع پیکر پاک فرزند کرمان حاج قاسم سلیمانی هزاران نفر اشک ریزان به خیابان‌ها آمده‌اند و فرزندان خود را به عنوان سربازان فرمانده مقابل سردار به صف کرده‌اند.

به گزارش پارس تودی؛ کرمان استان حاج قاسم هاست؛ اینجا هزاران نفر لباس شهادت بر تن کرده‌اند و آماده‌اند پای خود را جای پای سردار دل‌ها محکم کنند و فریاد انتقام سر می‌دهند.

سردار ما به رفیقان شهیدش در لشکر ۴۱ ثارالله پیوست، در استان کرمان شش هزار و ۵۴۴ نفر شهید شده‌اند، ۱۱۵ خانواده دو شهید و ۱۸ خانواده سه شهید در کرمان وجود دارند و تعدادی از خانواده‌های نیز چهار شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند تمام این خانواده‌ها به عشق حاج قاسم سلیمانی فرزندانشان را به جبهه می‌فرستادند، حاج قاسم وقتی که در کرمان بود به بسیاری از این خانواده‌ها به خصوص پدر و مادرهای مسن و تنها سر می‌زند و مشکلاتشان را مورد رسیدگی قرار می‌داد، حالا بسیاری از این پدر و مادرهای شهید بار دیگر در کرمان داغدار شده‌اند.

این پایان کار نیست؛ اکنون شهادت به آرزوی بسیاری از حاج قاسم‌های شهر تبدیل شده است. بسیاری از این افراد در کودکی بارها داستان‌های واقعی رشادت‌های حاج قاسم را از بزرگترها شنیده‌اند و آرزویشان رسیدن به جایگاه حاج قاسم است.

شهر کرمان پدر معنوی خود را امروز تشییع می‌کند، اشک‌ها بر زمین می‌ریزد دل‌ها می لرزد و حاج قاسم می‌رود. حاج قاسم در کنار هم رزمانش به خانه ابدی اش می‌رود اما اندیشه‌ای که سردار سلیمانی در ذهن تک تک فرزندان استان کرمان ایجاد کرده موجب شده از هم اکنون بسیاری از جوانان لباس رزم بر تن کنند و پرچم قرمز خون خواهی سردار را در دست بگیرند.

امروز از فرودگاه کرمان تا میدان آزادی از میدان آزادی تا میدان مشتاق و از آنجا تا بام کرمان که به گلزار شهدا ختم می‌شود مملو از کرمانی‌هاست. هزاران نفر از استان‌های مجاور به شهر کرمان آمده‌اند، تکایا، مساجد، مدارس و اقامتگاه‌های کرمان مملو از مهمانان سردار است و امروز مردم کرمان میزبانان کرامت حاج قاسم نیز هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران: انتقامی قاطع، محکم و پشیمان کننده می‌گیریم

سردار سرلشکر حسین سلامی صبح سه شنبه در آئین تشییع پیکر مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید حسین پورجعفری در میدان آزادی در جمع مردم عزادار اظهار کرد: حرف آخر را اول می زنم انتقامی سخت، محکم، پشیمان کننده، قاطع و تمام کننده می‌گیریم؛ شما مردم مطمئن و آرام باشید.

وی ادامه داد: امروز سرزمین کرمان و دیار کریمان شاهد طلوع دو خورشید روی زمین است. ما امروز آمده‌ایم تا در آسمان افتخارات این سرزمین عزیز دو خورشید پر فروغ را که دیگر هرگز غروب نخواهند کرد، بنشانیم.

سردار سلامی با اشاره به اینکه ما در نبرد با آمریکا شهدای عزیزی را تقدیم کرده‌ایم، افزود: فرمانده شجاع، وفادار، فداکار و بی نظیر سپاه اسلام که تاریخ بشریت همانند او را کمتر دیده و یا اصلاً ندیده است که او سردار قلب‌ها و دل‌ها، سردار رشید جهان اسلام، ایران و کرمان حاج قاسم سلیمانی است.

حضور مسئولان و علمای سوری در مراسم تشییع سردار سلیمانی در کرمان

وزیر اوقاف سوریه و هیئتی از دیگر مسئولان و علمای این کشور شب گذشته به منظور شرکت در تشییع پیکر مطهر سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی وارد شهر کرمان شدند.

پرچم گنبد حرم حضرت زینب (س) که از سوی آیت الله طباطبایی تولیت مصلای حرم حضرت زینب (س) ارسال شده توسط این هیئت سوری تقدیم خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی خواهد شد. این هیئت پس از درخواست رسمی مسئولان فرهنگی سوریه از نماینده رهبر انقلاب در این کشور و با پیگیری‌های ایشان به کشورمان سفر کرده است.

دو کیلومتر طی مسیر، پس از ۴ ساعت / ازدحام جمعیت بسیار زیاد است

پس از ۴ ساعت خودروی حامل پیکر شهید سرلشکر سلیمانی فقط دو کیلومتر طی کرده و به تقاطع ولیعصر رسیده ازدحام جمعیت آنقدر زیاد است که امکان حرکت خودرو به سمت گلزار شهدا در برخی مواقع وجود ندارد و خودرو متوقف می‌شود.

مسیر تشییع پیکرها ۱۱ کیلومتر است و در طول مسیر بیش از یک میلیون نفر حضور دارند.

آرامگاه ابدی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی

آرامگاه ابدی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان آماده در آغوش کشیدن سرباز وطن است. هم‌اینک عده کثیری از مردم در اطراف صحن گلزار شهدا در انتظار سردار عزیزشان هستند.

جمعیت کثیر دیگری از شرکت‌کنندگان در آئین تشییع در طول مسیر پیکرهای پاک و مطهر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید حسین پور جعفری را مشایعت می‌کنند.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان در تشییع سردار سلیمانی حضور یافت

شیخ نعیم قاسم حضور معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان ازجمله میهمانان حاضر در مراسم تشییع و وداع سپهبد شهید قاسم سلیمانی است. میهمانانی از کشورهای اسلامی ازجمله لبنان، یمن افغانستان، پاکستان، هندوستان، عراق، سوریه، فلسطین و برخی از کشورهای عربی و آفریقایی در این آئین حضور دارند.

فرماندهان و نیروهای جبهه مقاومت از تیپ فاطمیون، حزب‌الله لبنان و حشدالشعبی در مراسم تشییع و تدفین سیدالشهدای مقاومت حضور گسترده دارند. همچنین عاشقان سیدالشهدای مقاومت از افغانستان در جمع تشییع‌کنندگان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی حاضر هستند.

ایستگاه راه آهن کرمان به «شهید سپهبد قاسم سلیمانی» تغییر کرد

با درخواست سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، تابلوی جدید ایستگاه راه آهن کرمان با تغییر به «شهید سپهبد قاسم سلیمانی»، بر سر در این ایستگاه نصب شد.

گفتنی است این تغییر نام روز گذشته و قبل از خاکسپاری سردار شهید سلیمانی در این شهر انجام شد و مسافرانی که امروز با استفاده از قطار به کرمان برای حضور در مراسم خاکسپاری حاضر شده بودند، توانستند نام جدید این ایستگاه را مشاهده کنند.

حضور هزاران میهمان در کرمان

مراسم تشییع پیکر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی هم‌اکنون شروع شد و پیکر سردار بر روی دستان مردم قرار گرفت.

هزاران نفر از استان‌های مختلف کشور به‌خصوص استان فارس، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، یزد، اصفهان، تهران و هرمزگان و خراسان جنوبی حتی از استان‌های غربی و شمالی در کرمان حضور دارند.

۴۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی مراسم را پوشش می‌دهند و هزاران نفر نیز از کشورهای حوزه مقاومت در کرمان حضور دارند و پرچم کشور خود را در دست دارند. پرچم کشورهای عراق، سوریه، لبنان، یمن، پاکستان، افغانستان و هندوستان در دست اتباع این کشورها دیده می‌شود.

مسیر راهپیمایی از میدان آزادی تا گلزار شهدا تعیین‌شده و هم‌اکنون در این ۱۱ کیلومتر ازدحام بسیار شدید جمعیت دیده می‌شود.

مردم کرمان با شرکت در پویشی مردمی مهمانان سردار سلیمانی که از استان‌های مختلف وارد استان شده‌اند را در خانه‌های خود ساکن کرده‌اند.

باوجود تلاش رسانه‌های معاند در خصوص انتشار خبر بسته شدن راه‌های ورودی شهر کرمان به دلیل ازدحام اما ورود مهمانان هم چنان ادامه دارد و اسکان و پذیرایی از آن‌ها در حدود ۳۰۰ موکب آغازشده است.

مردم کرمان امروز با در دست گرفتن پرچم‌های قرمز فریاد انتقام سر می‌دهند و با تکرار شعار مرگ بر آمریکا پرچم اسرائیل و آمریکا را به آتش کشیده‌اند.

اکثر مردم لباس رزم به تن کرده‌اند و نام فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله را فریاد می‌زنند.  118

کلیدواژه

کامنت