دی 27, 1398 11:10 Asia/Tehran [Updated: مهر 05, 1399 21:31 Asia/Tehran]
  •  امیر حاتمی: ایران آماده پاسخ‌گویی مقتدرانه به هر ماجراجویی است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، ترور شبانه و بزدلانه سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مصداق واقعی تروریسم دولتی دانست و تاکید کرد: ایران آماده پاسخ‌گویی مقتدرانه به هر ماجراجویی است.

به گزارش روز جمعه پارس تودی، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در تماس تلفنی «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه افزود: آمریکایی‌ها بار دیگر چهره جنایتکار خود را به جهانیان نشان دادند و ماهیت تروریستی خود را به همگان اثبات کردند.

سرتیپ حاتمی با اشاره به اشتباه محاسباتی و راهبردی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در ترور سپهبد سلیمانی گفت: قطعا شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و یارانش نقطه پایان مقاومت نخواهد بود و موجب جاری شدن خون تازه در کالبد محور مقاومت خواهد شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران با بیان اینکه جمهوری اسلامی در دفاع از خود در اقدامی محدود و با استفاده از توان موشکی بومی پایگاه نظامی آمریکا را هدف قرار داد، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها پس از این اقدام فهمیدند که اگر مجددا حماقت کنند با پاسخ شدیدتری روبه رو خواهند شد.

«خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه نیز در این تماس تلفنی با تسلیت شهادت سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» به ملت و دولت ایران اظهار کرد: ایجاد تنش و بی‌ثباتی در منطقه به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نیست.

وزیر دفاع ترکیه افزود: آنکارا همواره خواستار تداوم و استمرار تعاملات با تهران در خصوص موضوعات دو جانبه و منطقه‌ای است.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، «ابومهدی المهندس» معاون سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" و هشت نفر از یارانشان بامداد جمعه (13 دی) در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد پایتخت عراق به شهادت رسیدند.

سپهبد سلیمانی به دعوت دولت عراق به این کشور سفر کرده بود.

بر اساس اعلام وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون"، دستور این حمله هوایی را «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور صادر کرده بود.

116

 

کلیدواژه

کامنت