بهمن 07, 1398 16:34 Asia/Tehran [Updated: بهمن 07, 1398 16:45 Asia/Tehran]
  • اقدام علیه خطیب مسجد الاقصی؛ اهانت به امت اسلام

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اقدام رژیم صهیونیستی در جلوگیری از ورود خطیب مسجدالاقصی به این مسجد را محکوم کرد و این اقدام را اهانت به تمام امت اسلام دانست.

به گزارش پارس تودی؛ مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه‌ای، اقدام رژیم اسرائیل علیه شیخ «عکرمه صبری» خطیب مسجدالاقصی را تجاوز آشکار به مقدسات مسلمانان و مردم فلسطین دانست که مسؤولیت حفاظت از این مسجد را بر عهده دارند.

در ادامه این بیانیه آمده است: شیخ «عکرمه صبری» در برابر تجاوزها و عملیات‌های تروریستی رژیم صهیونیستی عقب‌نشینی نکرده، بلکه بارها و بارها این رژیم را به چالش کشیده است.

مجمع تقریب مذاهب با تاکید بر اینکه دولت‌ها، نهادها و ملت‌های اسلامی باید اینگونه تجاوزها را رصد و محکوم کنند، افزود: امت اسلامی باید برای پاسخگویی به تجاوزهای رژیم صهیونیستی اقدامات لازم را انجام دهند وگرنه صهیونیست‌ها در گمراهی خود می‌مانند و تجاوزها و دشمنی خود علیه مقدسات مسلمانان را افزایش می‌دهند.

رژیم صهیونیستی روز شنبه در راستای اقدامات ضد فلسطینی خود و برای دومین بار، حکم ممنوعیت ورود 4 ماهه شیخ «عکرمه صبری» خطیب مسجدالاقصی را به این مسجد صادر کرد.

خطیب مسجدالاقصی این حکم را «اقدامی خصمانه و انتقام جویانه» خواند و گفت، چنین اقداماتی مانع دفاع او از مسجدالاقصی نخواهد شد.

اقدامات سلطه‌جویانه رژیم صهیونیستی در قبال قدس و مسجد الاقصی در حالی است که سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در سال 2016 با تصویب قطعنامه‌ای هرگونه رابطه تاریخی و دینی و یا فرهنگی یهودیان با اماکن مقدس در قدس به ویژه مسجد الاقصی را رد و این مسجد را مکانی مقدس برای مسلمانان دانست.

قدس از سال 1967 در اِشغال اسرائیل است. 118

بیشتر بخوانید:

عکرمه صبری: مسجد الاقصی ابزار تبلیغات انتخاباتی مقامات اسرائیل نیست

کلیدواژه

کامنت