بهمن 21, 1398 19:25 Asia/Tehran [Updated: بهمن 21, 1398 19:54 Asia/Tehran]
  • تاکید تهران و کی یف بر جلوگیری از سیاسی شدن پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی

 دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و دبیر شورای امنیت ملی اوکراین بر جلوگیری از سیاسی شدن پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی تاکید کردند.

هشتم ژانویه 2020 یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی اوکراین نزدیک فرودگاه امام خمینی (ره) تهران سقوط کرد که بر اثر آن، 167 مسافر و 9 خدمه این پرواز جان باختند.

به گزارش پارس تودی، «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی روز دوشنبه در گفتگوی تلفنی با «اولکسی دانیلوف» Oleksiy Danilov دبیر شورای امنیت ملی اوکراین گفت: لازم است تلاش دو کشور برای جلوگیری از اعمال اراده طرف های دیگر و ایجاد سوء تفاهم در روند بررسی های فنی و کارشناسی ادامه یابد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: این حادثه تلخ به دلیل اشتباه انسانی موردی رخ داد و نباید اجازه داد که با دخالت عناصر مغرض به جنجال سیاسی مبدل شود.

شمخانی همچنین با دعوت از دبیر شورای امنیت ملی اوکراین برای سفر به تهران به منظور پیگیری روند بررسی مشترک این رخداد از سوی نهادهای امنیت ملی دو کشور با حضور کارشناسان فنی، تاکید کرد: دستیابی به ارزیابی فنی مورد توافق می تواند به تعیین تکلیف این پرونده در فضایی کارشناسی و غیر سیاسی کمک کند.

«اولکسی دانیلوف» نیز در این گفت وگوی تلفنی با بیان اینکه تسریع در روشن شدن ابعاد و دلایل حادثه می تواند از دخالت طرف های دیگر جلوگیری کند گفت: تهران و کی یف باید ضمن تداوم همکاری مشترک، روش های تسریع در اعلام نتیجه نهایی و خاتمه پرونده را شناسایی و پیگیری کنند.

139/118

 

کلیدواژه

کامنت