بهمن 23, 1398 12:07 Asia/Tehran [Updated: بهمن 24, 1398 06:24 Asia/Tehran]

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: موضوع پرتاپ ماهواره و ماهواره بر در دنیا روشن است و هیچ ارتباطی با بحث موشکی ندارد.

به گزارش پارس تودی، امیر سرتیپ امیرحاتمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا پرتاب ماهواره ظفر از سوی برخی دشمنان بر خلاف مقررات بین المللی اعلام شده است؟ افزود: در بحث موشکی هم آنچه که منع شده پرداختن به موشک هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته ای است که در جمهوری اسلامی ایران چنین چیزی وجود ندارد و ما به موشک هایمان که افتخار می کنیم مولفه مهم قدرت دفاعی ونظامی جمهوری اسلامی است و در آن از سرجنگی متعارف استفاده می شود.

وزیر دفاع گفت: دقت موشک های ما بسیار بالاست و آمریکایی ها این موضوع را در عین الاسد به خوبی لمس کردند و نیازی به چیز دیگری نداریم.

وی گفت: اما موضوع ماهواره و ماهواره بر ارتباطی به این بحث ندارد و آن یک موضوع غیر نظامی است و البته امکان دارد ماهواره ای با اهداف دفاعی هم استفاده کنیم اما ماهواره بر کاملاً غیر دفاعی است و حق مسلم و قطعی ملت ایران است و در این چارچوب با قدرت برنامه خود را پیش می بریم و هیچ منعی در دنیا برای آن وجود ندارد.118

کلیدواژه

کامنت