اسفند 17, 1398 10:29 Asia/Tehran [Updated: اسفند 17, 1398 11:00 Asia/Tehran]
  • سال 98؛ تجلی حضور حماسی مردم در لحظه های حساس(3)

پارس تودی- امریکا برای مقابله با ملت ایران هزینه های فراوانی کرده و همچنان با تبلیغات و فضا سازی های موهوم تلاش می کند نظام جمهوری اسلامی را ضعیف و منفعل و ملت ایران را دلسرد و جدا شده از مسیر و اهداف انقلاب نشان دهد.

برغم همه این خصومت ورزی‌ها، ملت ایران در سالی که گذشت با حضور حماسی خود حتی در لحظه های اوج غم و اندوه؛ مصمم وبا عزم و اراده ای قوی قدرت نرم خود را به رخ دشمنان کشید تا نشان دهد که دولتمردان امریکا همچنان در توهم زندگی می کنند.

مراسم باشکوه تشییع پیکرهای شهید سپهبد سلیمانی و «ابومهدی المهندس» نائب‌رئیس بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و چهار نفر از شهدای ایرانی جنایت رژیم آمریکا، در سال 98 اگرچه وداعی تلخ و پایان یک حیات پر افتخار بود؛ اما این حضور معنا و مفهوم و پیامهای جهانی به همراه داشت و به دنیا نشان داد که آغازی دوباره بر مبارزه و مقاومت در برابر استکبار است.

این بالندگی و اثرگذاری مرهون تلاش و جانفشانی شهدایی همچون سردارسپهبد قاسم سلیمانی در میدان نبرد با تروریسم و داعش در منطقه است.

سردار قاسم سلیمانی با افتخارتش در میدان نبرد با دشمنان سبب  تغییرمعادلات قدرت در منطقه شد.

«الکساندر کنیازف» کارشناس سیاسی روس در تحلیلی به بررسی ابعاد ترور سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط آمریکا در یادداشتی می نویسد: "اعتقادی وجود دارد که تاریخ در مورد همه کس و همه چیز قضاوت خواهد کرد؛ اما سردار شهید قاسم سلیمانی در حقیقت در زمان زندگی خویش به شخصیتی تاریخی تبدیل شده بود."

سردار سلیمانی که با ویزای رسمی و به دعوت نخست وزیر عراق به این کشور سفر کرده بود؛ با دستور مستقیم رییس جمهور امریکا هدف حمله  تروریستی قرار گرفت.

ترامپ با این حرکت تروریستی مرتکب خطای راهبردی بزرگی شد.

خروش پر طنین محکومیت ها و ابرازانزجاراز این جنایت امریکای خونخوار پیام روشنی داشت مبنی براینکه دوران سیطره جهانی امریکا به پایان رسیده است.

حضرت  آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، در فرازی از خطبه های  نماز جمعه تهران در سال 98 با اشاره به حضور حماسی و شگفت انگیز ملت ایران در روزهای تشییع پیکر سردارسپهبد قاسم سلیمانی و دیگر شهدای اقدام تروریستی امریکا در عراق که دنیا و حتی دشمنان ملت ایران راهم شگفت زده کرد؛ حضور معجزه‌گون ملت فهیم در تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی و یارانش و نیز پاسخ کوبنده سپاه در حمله به پایگاه امریکایی‌ها در عین الاسد این دو رویداد را دو یوم‌الله درس‌آموز و تعیین کننده خواندند.

حضور حماسی و چند میلیونی مردم ایران و مسلمانان سایر کشورها در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی، همچون آیینهای تمام نما دشمن شناسی ملت ایران را نشان داد.

تشییع با شکوه پیکر سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» نائب‌رئیس بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و دیگر همرزمان شان نشان داد نفرت از ترامپ امروز فراتر از مرزهای ایران وعراق، در میان بسیاری ملت های دیگر به اوج رسیده است و این  خشم ونفرت را با توییت و تهدید نمی توان  خاموش کرد.

ملت ایران با  شکوه و عظمتی شگفت انگیز و تاثیر گذار در مراسم وداع با سرداران شهید؛ وحدت خود را به رخ دشمنان کشید و نشان دادند که انقلاب اسلامی زنده و پویاست و راه  انقلاب در مسیر آینده ای درخشان تر ادامه دارد.

شهید سپهبد سلیمانی و ابو المنهدس و دیگر همرزمانشان در عرصه نبرد با دشمن و تروریسم در منطقه و نابودی داعش و خنثی کردن نقشه های تجزیه طلبانه امریکا و صهیونیسم در منطقه نقش بزرگی ایفا کردند.

این واقعیتها دلیل همه دشمنی ها و عصبانیت امریکا از ایران و ملت های انقلابی و جبهه مقاومت درمنطقه است.

نکته مهم دیگر در بیانات رهبر معظم انقلاب در نگاه به آینده ایران؛ تاکید های ایشان بر اهمیت  دشمن شناسی و شناخت دشمن واقعی و ماهیت اقدامات خصمانه امریکا است.

رهبر معظم انقلاب در این زمینه روش ها و شیوه های تبلیغاتی و القایی دشمن را همواره گوشزد با تاکید بر اهمیت شناخت این جریانها؛ ضرورت راه مقابله با توطئه های دشمنان را مورد تاکید قرار دادهاند.

از نگاه رهبر انقلاب، نقطه امید و قوت و پیشتاز در این حرکت توام با بصیرت و دشمن شناسی؛ جوانان هستند.

رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب منتشر کردند با اشاره به ضرورت مقابله جهادی، همه جانبه و هوشمندانه با تلاش غرب برای ترویج سبک زندگی غربی بر نقش مؤثر جوانان در مقابله با این روندها تاکید و تصریح می کنند: "تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیانهای بی‌جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملّت ما زده است؛ مقابله با آن، جهادی همه‌جانبه و هوشمندانه می‌طلبد که باز چشم امید در آن به شما جوانها است."

دشمنان  ملت ایران همواره نسبت به اقتدارنظام  جمهوری اسلامی بغض و کینه داشته و دارن؛ حتی  افتخارآفرینی های  مدال‌آور ایران در مسابقات جهانی را بر نمی تابند و هر موفقیتی بویژه آنجا که به حفظ ارزش ها ی دینی و فرهنگی کمک می کند؛ موجب خشم و عصبانیت آنها می شود.

این کینه و بغض؛ اما انگیزه ملت ایران را برای پیشرفت و کسب موفقیت های بزرگ درهمه عرصه ها بیشتر کرده است و رویدادهای سال 98 نیز از این اصل مستثنی نبود.

از اینروست که سخنان رهبر معظم انقلاب درباره این موضوعات به واقعیت های تجربه شده در عرصه تقابل نظام سلطه با ایران اسلامی اشاره دارد.

 این دشمنی ها از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته و به تعبیر رهبر معظم انقلاب دشمنان هر کاری هم که توانسته کرده اما به موفقیت نرسیده است.

البته آزار و اذیت و زحمت بوجود آورده اند ولی نتوانسته اند مانع از حرکت و پیشرفت نظام اسلامی شوند.

آنچه براین نکته صحه می گذارد پیشرفتها و افزایش تواناییهای جمهوری اسلامی در عرصه های سیاسی، دفاعی و اقتصادی است.

این به معنای اقتدار واقعی ملت ایران است که  قدرت های استکباری را با چالش مواجه کرده است.

فشارها و سختی هایی که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در سال گذشته تحمل کرد گواه بر این واقعیت است که ملت ایران برای رسیدن به اهداف و آرمان های خود، مقابل همه فشارها ایستاده و با قدرت، به حرکت رو به جلو خود ادامه داده است و پس از این هم در این مسیر با اقتدار و اعتماد به نفس گام بر خواهد داشت.

نویسنده: جمشید امین زاده

133/118

بیشتر بخوانید:

سال 98 از نگاه رهبر معظم انقلاب (2)

سال 98 از نگاه رهبر معظم انقلاب(1)

کلیدواژه

کامنت