اسفند 19, 1398 16:12 Asia/Tehran [Updated: اسفند 19, 1398 16:30 Asia/Tehran]
  • رئیسی: دستگاه قضایی هند، عاملان کشتار مسلمانان‎ را مجازات کند

رئیس قوه قضائیه با ابراز نگرانی از ضرب و شتم و کشتار مسلمانان در هند از دستگاه قضایی این کشور خواست، مسبّبان و عاملان این جنایات‎ را مجازات کند.

به گزارش پارس تودی؛ «سید ابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضائیه روز دوشنبه با محکوم کردن کشتار مسلمانان هند، خاطرنشان کرد: دولتمردان هند باید به تحلیل‎های امروز آمریکایی‎ها برای ایجاد اختلاف و درگیری بین مردم این کشور دقت کنند. 

رئیسی همچنین با اشاره به ردپای انگلیس در حوادث خونبار تاریخی در هند از دولت این کشور خواست، به افراط‌‎گراها مجال ندهند دست به کشتار و جنایت بزنند زیرا نتیجه آن بحرانی‎تر شدن وضعیت منطقه خواهد بود.

رئیس قوه قضاییه با انتقاد از سکوت مجامع مدعی حقوق بشر در برابر جنایاتی که در هند در جریان است، تاکید کرد: سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر حوادث تلخ هند، بیانگر این است که آن‌ها بیش از آن‎که دنبال احقاق حقوق انسان‎ها باشند، دنبال فضای سیاسی و عامل دست مستکبران هستند.

اصلاح قانون شهروندی هند در 11 دسامبر 2019 به تصویب رسید؛ بر اساس این قانون، پناهجویان کشورهای بنگلادش، افغانستان و پاکستان در هند که بدون اوراق معتبر پیش از سال 2015 وارد این کشور شده‌اند، می‌توانند شهروندی هند را دریافت کنند اما این قانون شامل حال مسلمانان نمی‌شود.

در همین حال، هندوهای افراطی با حمله به مسلمانان، مساجد را در شمال شرق دهلی نو تخریب کردند و محلات مسلمان‌نشین را با بمب‌های بنزینی هدف قرار دادند.

بر اساس آمار اعلام شده توسط مقامات هند، در درگیری های یک هفته گذشته، حدود 50  نفر کشته و بیش از 300 نفر مجروح شدند.138/118

بیشتربخوانید:

انتقاد اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان ایران از کشتار مسلمانان هند

مرکز وکلای قوه قضاییه: رعایت اصول و قواعد حقوق تمامی شهروندان هندی ضروری است

کلیدواژه

کامنت