اسفند 20, 1398 11:01 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]
  • تاکید ایران بر حفظ توافق‌های آستانه و سوچی برای حل مسأله سوریه

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین الملل بر اهمیت مذاکرات سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه و حفظ توافق‌های روند آستانه و سوچی برای حل مسأله سوریه تاکید کرد.

به گزارش پارس تودی، «حسین امیرعبداللهیان» در دیدارِ «عدنان محمود» سفیر سوریه در تهران همچنین دیدار‌های اخیر و مذاکرات انجام شده میان «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با رئیس‌جمهوری و سایر مقامات عالی رتبه سوریه در دمشق را مثبت ارزیابی کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین الملل در ادامه اجرای توافق های صورت گرفته میان ایران و سوریه و گسترش همکاری‌های فیمابین به ویژه در زمینه اقتصادی را خواستار شد.

«علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران 16 فوریه با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه و دیگر مقامات این کشور در دمشق دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با تبریک پیروزی‌های ارتش سوریه و همپیمانانش در مبارزه با تروریسم، راه حل بحران این کشور را سیاسی دانست.

سفیر سوریه در تهران نیز در این دیدار با حائز اهمیت دانستن سفر لاریجانی به دمشق، بر لزوم گسترش فعالیت‌های اقتصادی و برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

«عدنان محمود» پیروزی‌های ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم را حاصل ایثارگری‌های ارتش سوریه و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران، روسیه و حزب الله لبنان دانست.

سفیر سوریه در ایران همچنین همکاری تهران - دمشق در مبارزه با ویروس کرونا و استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را خواستار شد.

139/116

بیشتر بخوانید:

رایزنی‌های منطقه‌ای لاریجانی برای مقابله با ویروس کرونا

کرونا خدمات کنسولی عراق را به مدت یک هفته لغو کرد

 

کلیدواژه

کامنت