فروردین 10, 1399 14:14 Asia/Tehran [Updated: فروردین 10, 1399 14:42 Asia/Tehran]
  • سرلشکر باقری: بحران کرونا به ارتقای دانش نیرو‌های مسلح ایران منجر شده است  

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح باتاکید بر اینکه باید از بحران کرونا فرصت‌سازی کرد گفت: بحران کرونا در ایران به ارتقای دانش و آگاهی‌های بهداشتی و درمانی نیرو‌های مسلح ایران منجر شده است.

به گزارش پارس تودی؛ سردار سرلشکر «محمد باقری» روز یکشنبه در نشست قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) نیرو‌های مسلح که با هدف ارزیابی اقدامات نیرو‌ها در کمک به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در تهران برگزار شد افزود: نیرو‌های مسلح ایران در روز‌های اخیر بیش از 4 هزار تخت برای بیماران کووید 19 آماده کرده اند و 3 هزار تخت بیمارستانی خالی هم در بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح ایران، شرایط پذیرش بیمار را دارند.

سرلشکر باقری همچنین با بیان اینکه طرح غربالگری، طرح ملی و عظیمی است که توسط بسیجیان جامعه پزشکی ایران و دیگر دستگاه‌ها انجام می‌شود تصریح کرد: تاکنون بیش از 58 میلیون نفر از شهروندان ایرانی غربالگری شده‌اند که در روز‌های آینده تمام مردم ایران توسط این گروه ها غربالگری خواهند شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح به خدمات رسانی این نیروها از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران نیز اشاره کرد و گفت: خدمت رسانی 700 هزار نفر از بسیجیان ‌برای  مقابله با ویروس کرونا، رزمایش نیروی زمینی ارتش در ایجاد نقاهتگاه و پاکسازی معابر، رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی و پاکسازی 3 هزار منطقه در استان های مختلف از جمله اقدامات نیروهای مسلح از آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران است.

همزمان با اقدامات پیشگیرانه و درمانی دولت ایران با کمک نیروهای مسلح، فرایند تشخیص زود هنگام، ردیابی افراد در تماس با مبتلایان، جدا سازی بیماران (قرنطینه) و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا با همراهی همه اقشار مردم ایران، به سرعت در حال انجام است.118

کلیدواژه

کامنت