فروردین 14, 1399 16:20 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]

وزیر کشور با بیان اینکه باز فعالیت حوزه‌های مختلف به معنای رفع، کنترل و مدیریت قطعی ویروس کرونا نیست، گفت: در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجددا این ویروس شیوع پیدا می‌کند و براین اساس تا کشف دارو باید فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی ادامه یابد.

به گزارش پارس تودی به نقل از "ایران پرس"، «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز پنجشنبه پس از نشست کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به برگزاری این نشست با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاونان وزارتخانه‌ها و سایر دستگاه‌های عضو اظهار داشت: ماموریت ما این بود که شرایط باز فعالیت حوزه ها را بررسی کنیم.

وزیر کشور افزود: یکی از حوزه‌ها حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی بود که از هر دو حوزه وزیران توضیحاتی دادند و شرایط را ترسیم کردند و نظرات و پروتکل‌هایی که باید اجرا شود را مطرح کردند که امیدواریم با لحاظ این شرایط و پروتکل‌ها و نظرات وزارتخانه‌ها، در ستاد ملی تصمیم برای شروع در هر تاریخی که مقتضی بود، گرفته شود اما در عین حال وزارتخانه‌ها آمادگی لازم را برای کار داشته باشند.

رحمانی فضلی تاکید کرد: یکی دیگر از حوزه‌­ها، حوزه فعالیت‌های اقتصادی در بخش های عمومی، غیردولتی و دولتی بود که نظراتی مطرح شد، طرح بسیار خوبی با سه اولویت ریسک پایین، متوسط و بالا مشخص و با شاخص‌هایی امتیاز بندی شد؛ مشاغلی که ریسک پایین دارند در بازده زمانی زودتر، آنهایی که میانی با یک فاصله و آنهایی که ریسک بالا دارند با فاصله بیشتری شروع به کار کنند.

وی تصریح کرد: بنابراین مقرر شد تا وزارت بهداشت، صمت و اصناف و اتحادیه‌ها با یکدیگر پروتکل آغاز فعالیت‌های صنوف و شاخص‌­های امتیازبندی را تهیه کنند و در جریان آن نظرات تخصصی و تجربی و عینی این مشاغل مورد توجه باشد البته برای اجرا و نظارت سازوکارهایی پیشنهاد شد.

وزیر کشور ادامه داد: فعالیت عمومی مراکز مانند حرم­ها، نمازها، ‌ورزشگاه‌ها و سایر جاهایی که دارای تراکم جمعیتی هستند، قرار شد پروتکل‌هایی که قبلا نوشته شده بود، بازبینی شود و از متولیان این امر هم از ستاد نماز جمعه و هم حرم خواسته شود که بعد از این که ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گیری کرد با لحاظ کردن آن شرایط فعالیت‌ها را با اطمینان بیشتری آغاز کنند.

116

بیشتر بخوانید:

رحمانی فضلی: ایران در حوزه امکانات، کالا و نیروی انسانی مشکلی ندارد

کلیدواژه

کامنت