فروردین 18, 1399 23:51 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • امیرعبداللهیان: بحران کرونا ثابت کرد هژمونی آمریکا قادر به اداره خود هم نیست

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل دوشنبه شب گفت: ‏⁧بحران کرونا ⁩ ثابت کرد که هژمونی آمریکا نه تنها قادر به اداره جهان بلکه قادر به اداره کشور خود هم نیست.

به گزارش پارس تودی، "حسین امیرعبداللهیان" در صفحه شخصی خود در توییتر با تاکید بر اینکه ‏⁧بحران ⁧ کرونا⁩ ثابت کرد که هژمونی آمریکا نه تنها قادر به اداره جهان بلکه قادر به اداره کشور آمریکا نیست، نوشت: "این بحران، نظام تک‌قطبی و نظم جهانی ادعایی بشر را نفی کرد. جهان ⁧ پساکرونا⁩ شکل دیگری خواهد داشت که اعتقاد به قدرت ⁧ خدا⁩ در آن، پررنگ است."

دولت آمریکا که بسیار دیرتر از کشورهای دیگر به انجام آزمایش‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا روی آورده، هم اکنون به دلیل تعداد زیاد افراد بیمار، با کمبود کیت‌های تشخیصی و تجهیزات پزشکی مواجه شده است.

براساس آخرین آمار، تاکنون بیش از 356 هزار  نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد 10 هزار و 467 تن جان خود را از دست داده اند.

سازمان بهداشت جهانی سه‌شنبه 24 مارس اعلام کرد، آمریکا در آینده نزدیک احتمالا به کانون سرایت ویروس کرونا تبدیل خواهد شد.

هم اکنون هر 50 ایالت این کشور درگیر ویروس کرونا هستند.

انجمن بیمارستان‌های آمریکا یکشنبه 8 مارس در گزارشی اعلام کرد، احتمالا 96 میلیون آمریکایی به این ویروس مبتلا خواهند شد که از این تعداد 480 هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد.

نگرانی‌ها در آمریکا درباره عملکرد دولت "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور در قبال شیوع ویروس کرونا بالا گرفته و حتی  چندین ایالت این کشور به دلیل خطر شیوع ویروس کرونا وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند.

پایگاه آمریکایی "تروث‌اوت" نیز اخیرا با اشاره به اینکه 28 میلیون نفر در آمریکا فاقد خدمات بیمه هستند شیوع ویروس کرونا در این کشور را فاجعه‌بار دانست.

117

کامنت