خرداد 10, 1399 12:12 Asia/Tehran [Updated: خرداد 10, 1399 12:30 Asia/Tehran]
  • ضرورت مقابله سازمان بین‌المللی دریانوردی با مواضع ضدایرانی واشنگتن

تهران- ایران پرس: مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران بر مقابله سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) با مواضع خصمانه و غیرمتعارف دولت آمریکا در تهدید ناوگان دریایی و دریانوردان ایران تاکید کرد.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری ایران پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران در ارتباط ویدئو کنفرانسی با "کیتاک لیم" Kitack Lim دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی (آیمو)، اقدام آمریکایی‌ها در تهدید ناوگان دریایی و دریانوردان ایران را خلاف قوانین تجاری، موازین حقوق بین الملل و ضوابط صنفی عنوان کرد و گفت: نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود.

ارتباط ویدئو کنفرانسی محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با کیتاک لیم دبیرکل آیمو

راستاد همچنین رسیدگی حقوقی به مواضع خصمانه و غیرمتعارف دولت آمریکا از سوی سازمان بین المللی دریانوردی را خواستار شد.

دبیرکل آیمو نیز با قدردانی از اقدمات صورت گرفته از سوی سازمان بنادر و دریانوردی ایران در دوران شیوع ویروس کرونا، از پیگری حقوقی اقدامات و تهدیدهای آمریکا در قبال ایران خبر داد. 

کیتاک لیم، با اشاره به اینکه کشتیرانی بخشی حیاتی از زنجیره تامین و تجارت است، ابراز امیدواری کرد: دریانوردان بتوانند فعالیت خود را در حوزه حمل و نقل بدون مشکل در در سراسر دنیا تجربه کنند.

ایران در روزهای گذشته با توجه به مشکل تامین بنزین در ونزوئلا 5 نفتکش خود را عازم این کشور کرد.

آمریکا نیز در اقدامی خصمانه به کشورها، بنادر، شرکت‌های حمل و نقل و بیمه گذاران خارجی هشدار داد، در صورت ارائه خدمات به نفتکش‌های ایرانی حامل مواد نفتی به ونزوئلا با تحریم‌ رو به‌رو خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

نفتکش فاکسون؛ در آستانه ورود به آب‌های ونزوئلا

بعیدی نژاد: تخلفات کشتی انگلیسی به اطلاع آیمو رسانده شد

آیمو از ایران به دلیل تامین امنیت آبهای اقیانوس هند و خلیج عدن تقدیر کرد

 

کلیدواژه

کامنت