خرداد 10, 1399 12:32 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: سخنگوی شورای نگهبان، آمادگی این شورا را برای ارائه توان پژوهشی و کارشناسی خود به مجلس یازدهم برای بهبود کیفیت روند قانونگذاری اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان امروز (شنبه) ودر نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سؤال خبرنگار ایران پرس درباره رویکرد و تعامل شورای نگهبان با مجلس یازدهم ابراز امیدواری کرد که مجلس یازدهم از تجربیات مجالس دهگانه گذشته برای استفاده از این فرصت 4 ساله برای تحقق حقوق مردم و حل مشکلات زندگی آنها استفاده کند.

وی در ادامه گفت: شورای نگهبان کاملاً آمادگی دارد تا توان پژوهشی و کارشناسی خود را در اختیار مجلس قرار دهد تا کیفیت روند قانونگذاری ارتقا یابد.

عباسعلی کدخدایی تأکید کرد که دقیقاً مانند مجلس قبل که شورای نگهبان تعامل کارشناسی خوبی با آن داشت، این رابطه با مجلس یازدهم نیز حفظ می شود.

کدخدایی همچنین در پاسخ به این سوال ایران پرس درباره دلایل مخالفت شورای نگهبان با قطعنامه روزهای گذشته مجلس دهم در رابطه با اصلاح قانون انتخابات، خاطرنشان کرد: "مجمع تشخیص مصلحت نظام مطابق با این مصوبه قطعنامه هایی را تصویب کرده است و مجلس باید در مورد اصلاح قانون انتخابات اظهار نظر کند."

وی افزود: همچنین ترتیبات اجرایی ذکر شده در مصوبه اصلاح شده مجلس دهم با برنامه ای که در قانون وجود دارد، مطابقت ندارد.

کدخدایی در بخش دیگری از سخنانش، اعلام کرد که لایحه دو فوریتی برای مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت، خلاف قانون و قانون اساسی اسلامی تلقی نشده است.

علاوه بر این، پیش نویس توافق نامه خدمات دو جانبه هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت نیز خلاف قانون اسلامی و قانون اساسی ارزیابی نشد.

شورای نگهبان همچنین لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به توافق نامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی را مغایر قانون و قانون اساسی ندانست.

نشست خبری هفتگی سخنگوی شورای نگهبان هر هفته به طور زنده از خبرگزاری ایران پرس پخش می شود؛ https://iranpress.com/live

خبرگزاری ایران پرس را برروی ماهواره Eutelsat 21B و فرکانس 11520.H.2220 . Fec 3/4 دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:

پخش زنده نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان از "ایران پرس"

تحریم آمریکا علیه شورای نگهبان؛ مداخله آشکار در امور داخلی ایران

کلیدواژه

کامنت