خرداد 11, 1399 17:23 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • وزارت خارجه ایران: آمریکا صدای مردمش را بشنود

تهران- ایران پرس: وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اعتراضات اخیر در آمریکا تاکید کرد: آمریکا باید صدای مردمش را بشنود و سیاست‌های شکست‌خورده‌اش را تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت امور خارجه امروز (یکشنبه) در توئیتی نوشت: رژیم آمریکا که به وعده‌اش برای توقف هدر دادن پول در ماجراجویی‌های خارجی عمل نکرده، اکنون غرق در بحران خودساخته کووید-۱۹ است.

وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه آمریکا برای ارعاب معترضان به "ارتش"، "سگ‌های شرور" و "سلاح‌های شوم" متوسل شده است؛ تصریح کرد، آمریکا به جای این کار، باید صدای مردمش را بشنود و سیاست‌های شکست‌خورده‌اش را تغییر دهد.

یک افسر سفیدپوست در آمریکا دوشنبه گذشته، "جورج فلوید" سیاه‌پوست را در شهر "مینیاپولیس" در ایالت مینه‌سوتا Minnesota به قتل رساند.

مردم شهر مینیاپولیس از روز سه شنبه در اعتراض به قتل این مرد سیاه‌پوست 46 ساله به دست افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی، در خیابان‌های این شهر مشغول تظاهرات هستند. 

در همین حال، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، معترضان به قتل این سیاه‌پوست را اوباش دانست و تهدید کرد، معترضان هدف تیراندازی نیروهای پلیس و ارتش آمریکا قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید:

تجمع مردم مینیاپولیس آمریکا در اعتراض به قتل جورج سیاه‌پوست

آتشی که نژادپرستی به پا کرد

 

کلیدواژه

کامنت