خرداد 13, 1399 14:43 Asia/Tehran [Updated: خرداد 13, 1399 15:07 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: آمریکا در مقام متهم نقض حقوق اولیه انسانی و نه مدعی حقوق بشر باید در دادگاه های بین المللی محاکمه شود.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس؛ سیدابراهیم رییسی، رئیس قوه قضائیه کشورمان روز سه شنبه در در رزمایش بزرگ کمک به محرومان و آسیب‌دیدگان در جوار مرقد مطهر رهبرکبیر انقلاب، با اشاره به اعتراضات اخیر در شهرهای مختلف آمریکا گفت: آنچه که امروز از رفتار پلیس آمریکا می بینیم عبارت است از چهره آمریکای بی نقاب.

وی افزود: امروز آمریکایی ها دچار استیصال شدند؛ مردم دنیا ببینند که آمریکایی‌ها با حقوق مردم خود چه می کنند، چه رسد به رفتار با مردم عالم. برخورد پلیس امریکا با یک سیاهپوست، نمایانگر امریکای بی نقاب است.

رئیسی با بیان اینکه داعیهداران حقوق بشر در مقابل نابودی حقوق اولیه انسانی در آمریکا سکوت کرده اند، گفت: فقط بحث رنگین پوستان نیست، نژادپرستی در آمریکا نظام‌مند شده است.

یک افسر سفیدپوست در آمریکا دوشنبه گذشته، "جورج فلوید" سیاه‌پوست را در شهر "مینیاپولیس" در ایالت مینه‌سوتا Minnesota به قتل رساند.

مردم شهر مینیاپولیس و بسیاری دیگر از شهرهای آمریکا در اعتراض به قتل این مرد سیاه‌پوست 46 ساله توسط  افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی، مشغول تظاهرات هستند و تصاویر زیادی از درگیری های خشونت بار پلیس با معترضان در حال انتشار است.

در همین حال، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، معترضان به قتل این سیاه‌پوست را اوباش دانست و تهدید کرد، معترضان هدف تیراندازی نیروهای پلیس و ارتش آمریکا قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید:

ظریف: سرکوب معترضان و انکار استیصال مردم آمریکا، محکوم است

موسوی: آمریکا به‌جای موعظه دیگران، به وضعیت کشور خود رسیدگی کند

کلیدواژه

کامنت