خرداد 14, 1399 12:19 Asia/Tehran [Updated: خرداد 14, 1399 13:54 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رهبر معظم انقلاب با اشاره به اتفاقات اخیر امریکا تصریح کردند: ملت امریکا از رفتار حکومت خود احساس خجلت و سرافکندگی می کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حضرت آیت الله خامنه ای امروز چهارشنبه و در سالگرد رحلت امام خمینی در سخنرانی تلویزیونی، حوادث جاریِ این روزهای آمریکا را بروز واقعیات پنهان نگه‌داشته‌شده‌ی آمریکا دانستند و گفتند: زانو زدن پلیس بر روی گردن یک سیاهپوست و فشار دادن آن تا جان باختن شخص و تماشای این صحنه از طرف چند پلیس دیگر، چیز جدیدی نیست بلکه همان اخلاق و طبیعت حکومت آمریکا است که قبلاً نیز با بسیاری از کشورهای دنیا مثل افغانستان، عراق، سوریه و قبل از آن در ویتنام، همین کارها را کرده‌اند.

ایشان شعار امروز مردم آمریکا یعنی «نمی‌توانیم نفس بکشیمِ» را حرف دل همه ملتهای تحت ظلم دانستند و افزودند: البته آمریکایی‌ها با رفتارهایشان در دنیا رسوا شده‌اند. آن از مدیریت ضعیفشان در کرونا که به علت فساد موجود در هیئت حاکمه آمریکا، تلفات و مبتلایان به بیماری در آمریکا چندین برابر کشورهای دیگر است و این هم از برخورد وقیحانه‌شان با مردم که آشکارا جنایت می‌کنند، عذرخواهی هم نمی‌کنند و بعد هم می‌گویند حقوق بشر، انگار آن مرد سیاهی که کشته شد، بشر نبود و حقوقی نداشت.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به احساس خجالت و سرافکندگیِ ملت آمریکا از حکومتهای خود و حکومت فعلی‌شان افزودند: با این وضع پیش‌آمده، برخی از ایرانی‌های داخل یا خارج از کشور هم که شغلشان حمایت از آمریکا و بزک آن بود، دیگر نمی‌توانند سر بلند کنند.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان ابراز امیدواری کردند که خداوند حوادث عالم را به نفع ملت ایران و اقتدار روزافزون جمهوری اسلامی پیش ببرد و روح امام بزرگوار و شهید عزیز سلیمانی را با اولیاء خود محشور فرماید.

بیشتر بخوانید:

امام خمینی (ره)، اراده ابرقدرت‌ها را شکستند و آن‌ها را تحقیر کردند

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره): امام انسان تحول خواه و تحول آفرین بود

آغاز سخنرانی رهبر انقلاب به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

 

کلیدواژه

کامنت