خرداد 26, 1399 11:13 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1399 21:35 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت، گزارش ادعایی دبیرکل سازمان ملل درباره آرامکو و گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره دسترسی نداشتن به دو سایت هسته‌ای ایران، کاملا با تلاش آمریکا برای تداوم تحریم تسلیحاتی ایران همسو است.

عباس موسوی روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران‌پرس مبنی بر اینکه گزارش ادعایی دبیرکل سازمان ملل درباره منشاء ایرانی سلاح‌های حمله به آرامکو و نیز گزارش ادعایی آژانس درباره عدم بازدید از دو سایت هسته‌ای ایران، تا چه اندازه با تلاش آمریکا برای تداوم تحریم‌ تسلیحاتی ایران همسو است؟ اظهار کرد، هر دو اقدام همسو است و گزارش سازمان ملل بی‌اساس است.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد، هیچ مدرکی که نشان دهد ادعای آنان ثابت شود، قابل مشاهده نیست و آنان بر اساس اطلاعات خاص، این کار کردند و جای تاسف است که دبیرخانه سازمان ملل از سوی برخی کشورها خاص تحت فشار است و گزارشی را منتشر می‌کند که پایه و اساس ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد، آمریکا سالیان سال هست که سازمان‌های بین‌المللی را به گروگان گرفته است تا اهداف خود را پیش ببرد.

موسوی درباره گزارش اخیر آژانش بین‌المللی انرژی اتمی هم گفت، این گزارش ارتباطی با برجام ندارد و تلاش دارد، یک موضوع بسته شده را باز کند که مبنای آن ادعاهای جاسوسی رژیم اسرائیل و شخص نتانیاهو است.

موسوی افزود، جای تاسف دارد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توجهی به مدارک مستند و همکاری‌های خوب ایران با آژانس ندارد و ادعای رژیمی را مبنا قرار می‌دهد که خصومتش با مردم، نظام ایران و حتی نظام بین‌الملل به‌سبب تهدیدش برای امنیت جهانی، محرز است.

سخنگوی وزارت خارجه اظهار کرد، جمهوری اسلامی تاکنون همکاری سطحی بالایی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دارد و این نهاد باید این موضوع را قدر بداند و وارد حاشیه نشود.  

بیشتر بخوانید:

موسوی تایید کرد: ملاقات فرماندار سابق امریکایی با ظریف

موسوی: بن‌بستی برای ایران در برابر آمریکا وجود ندارد

موسوی: آمریکا به‌جای موعظه دیگران، به وضعیت کشور خود رسیدگی کند

 

کلیدواژه