تیر 02, 1399 14:00 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • جهانگیری: توسعه صادرات غیرنفتی ضروری است

تهران- ایران‌پرس: معاون اول رئیس جمهور روز دوشنبه در نهمین جلسه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور گفت، موضوعی مهمتر از توسعه صادرات غیرنفتی برای اقتصاد کشور وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، اسحاق جهانگیری تصریح کرد، توسعه صادرات غیرنفتی امسال برای کشور از هر امر دیگری واجب‌تر است و همه دستگاه‌های مرتبط با امر صادرات باید برای تحقق هدفگذاری ۴۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی برای سال ۹۹ بسیج شوند.

معاون اول رئیس جمهور افزود، اگر به دنبال جهش تولید، حفاظت از اشتغال موجود و تأمین ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه تولید هستیم، باید توسعه صادرات غیرنفتی را در اولویت نخست برنامه‌های خود قرار دهیم و دستگاه‌های اجرایی نیز باید بدانند که اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظیفه آنها در سال جاری این است که موانع را از پیش‌رو توسعه صادرات غیرنفتی بردارند.

معاون اول رییس جمهور از صادرات غیرنفتی به عنوان مهمترین پیشران اقتصادی کشور یاد کرد و گفت، اگر توسعه صادرات غیرنفتی محقق شود بخش تولید، اشتغال و تأمین ارز را به دنبال خود به حرکت وامیدارد و بسیاری از مشکلات را برطرف خواهد کرد.

جهانگیری با اشاره به برخی مشکلات و موانع نظیر تحریم ها و شرایط کرونایی تصریح کرد: اگرچه با مشکلات و موانع پیچیده روبرو هستیم، اما از ظرفیت های گسترده و و توان مدیریتی بالا در کشور برخوردار هستیم و قادر خواهیم بود با اتکا به این ظرفیت ها مشکلات و موانع پیش رو را برطرف کنیم.

بیشتر بخوانیم: 

جهانگیری: طبقات ضعیف جامعه مطمئن باشند دولت از آن‌ها حمایت می‌کند

جهانگیری: بیش از همیشه زمان "همبستگی اجتماعی" و "تفاهم ملی" است

کلیدواژه

کامنت