تیر 18, 1399 11:46 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]
  • آیا جزیره کیش به چینی‌ها واگذار شده است؟

دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در واکنش به انتشار شايعاتي مبني بر «واگذاري بخش‌هايي از سواحل جنوبي كشور و جزيره كيش به چینی‌ها» توضیحات ارائه داد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ایران‌پرس، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام کرد که اين اخبار هيچ منبع و منشاء مستندي ندارد و سوابق اين كذبيات به صفحاتي متعلق به افراد وابسته به بيگانگان در فضاي مجازي بوده كه به دفعات تكذيب شده است.

هیأت دولت ایران در جلسه یکشنبه اول تیرماه، پیش نویس نهایی برنامه 25 ساله همکاری‌های جامع ایران و چین را بررسی و تصویب کرد.

در مدتی که از تایید این سند می گذرد، جوسازی زیادی در شبکه های اجتماعی ایجاد شده و اخبار تحریک‌آمیزی مبنی بر واگذاری امتیازات عجیب و غریب مثل واگذاری جزایر ایرانی به چین یا حضور نیروی نظامی چین در ایران منتشر شده است.

دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در واکنش به این شايعات آورده است: "آنچه بر همگان عيان است حفظ استقلال و تماميت ارضي كشور بر همه اهداف ارجحيت داشته و دارد و تمامي اركان نظام و به تبع آن همه بخش هاي دولت در همين راستا قدم برمي دارند."
دبیرخانه می افزاید:

"همانطور كه در صحبت‌هاي سخنگوی محترم دولت هم تاكيد شد در قرارداد ٢٥ ساله با چین هیچ مساله محرمانه‌ای وجود ندارد و تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین، بندر و ... نداشته‌ایم.
در شرايط سخت كنوني كه دشمنان نظام در پي ايجاد گسست ميان مردم و بهره‌برداري به نفع خواسته‌های نامشروع خود در مقابل توفیقات بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهان هستند، بی‌تردید تقویت انسجام و همبستگی و تزریق امید به آحاد مردم در جامعه حسب فرمایشات مقام معظم رهبری جزء مهمترین اهداف سازمان‌های مناطق آزاد کشور است. 
انتظار مي‌رود رسانه‌ها نيز همگام و همراه با ساير بخش‌ها در راستاي تنوير افكار عمومي و جلوگيري از تشويش اذهان مردم عزيز فعالانه و مسئولانه اقدام نمايند."

بیشتر بخوانید:

پاسخ موسوی به حواشی سند جامع همکاری ایران و چین

برنامه ۲۵ ساله همکاری‌های جامع ایران و چین تایید شد

کلیدواژه