مرداد 08, 1399 14:54 Asia/Tehran [Updated: مرداد 08, 1399 15:35 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت، در یازدهمین اجلاس همکاری‌های حمل و نقل بین ایران و روسیه، روی مدهای حمل و نقل توافق حاصل شد تا زمینه‌ساز سرمایه‌گذاری‌های مناسب در زیرساخت‌ها شود.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، شهرام آدم‌نژاد روز چهارشنبه درحاشیه یازدهمین اجلاس گروه کاری همکاری‌های حمل و نقل روسیه و ایران در تهران با اشاره به پروتکل امضاء شده بین دو کشور اظهار کرد، این گروه کاری طی ششم تا هشتم مردادماه (27 تا 29 ژوئیه 2020) فعالیت داشت و کمیته‌های متعددی در این زمینه فعالیت و در نهایت به توافق رسیدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد، با همکاری دستگاه دیپلماسی ایران و روسیه، ارتباط دو کشور خیلی تسهیل‌تر نسبت به گذشته انجام می‌شود.  

شهرام آدم‌نژاد تاکید کرد، اتصال ایران و روسیه در منطقه می‌تواند در حوزه ترانزیتی و حمل و نقل بین‌المللی موثر باشد. انتقال بار از مسیر ایران هم برای روسیه و هم کشورهای هند و چین بسیار موثر است. به همین خاطر در کریدور شمال – جنوب، نقش ایران و روسیه پررنگ است.  

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به توافق انجام شده  در بحث استفاده از سامانه‌های هوشمند مبتنی بر ماهواره گفت، قرار شد در این مورد شرایطی یکسان بین ایران و روسیه حاکم باشد که می‌تواند کمک  بسیار خوبی در تقویت ناوگان منطقه‌ای باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد، نتیجه یازدهمین اجلاس حمل و نقل بین ایران و روسیه مثبت بود و امیدواریم نتایج عملی آن را در چند ماه آینده شاهد باشیم.

بیشتر بخوانید:

افزایش صادرات و ترانزیت از بزرگترین بندر بازرگانی ایران + تصاویر

مسیر شمالی مسیری برای ترانزیت مواد مخدر از آسیای مرکزی/ تحلیل

کلیدواژه

کامنت