شهریور 03, 1399 07:11 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]

مسکو- ایران پرس: ­وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه تاکید کرد، همکاری‌های ایران و روسیه مبتنی بر اعتماد و در چارچوب ایجاد صلح و ثبات منطقه است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی نظامی روسیه در مسکو در گفت وگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه همکاری های دو کشور در بخش های مختلف از جمله نظامی، الگوی بسیار خوبی برای همکاری ها است تصریح کرد، آثار این همکاری ها بر صلح و امنیت منطقه و جهان تاثیر مثبتی خواهد داشت.

امیر حاتمی همچنین با اشاره به توافقنامه همکاری‌های نظامی – فنی بین تهران و مسکو گفت، این توافقنامه ظرفیت‌های بسیار زیادی برای همکاری دو جانبه ایجاد کرده که خرید تجهیزات یکی از آن‌ها است.

­وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از این گفتگو به اشتباه راهبردی حکام امارات در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشاره و تاکید کرد، حاکمان امارات دچار اشتباهات و لغزش‌هایی شده اند که آخرین مورد نیز کشاندن پای رژیم صهیونیستی به منطقه حساس خلیج فارس است.

امیر سرتیپ حاتمی روز شنبه در راس یک هیات دفاعی و نظامی وارد مسکو شد. 

نمایشگاه و همایش بین‌المللی نظامی – فنی روسیه موسوم به ARMY 20 به فرمان رئیس جمهوری این کشور از سال 2015 هر ساله برگزار می‌شود و در آن آخرین دستاوردهای صنعت نظامی و دفاعی روسیه به معرض نمایش در می‌آید و در کنار آن با برگزاری نشست‌های مختلف در حوزه دفاعی و نظامی، مسائل و موضوعات مرتبط مورد بررسی و کارشناسی قرار می‌گیرد.

117

بیشتر بخوانید:

تاکید وزیران دفاع ایران و روسیه بر تقویت همکاری‌ها

گسترش مناسبات ایران و روسیه؛ تقابل چندجانبه‌گرایی با یکجانبه‌گرایی

سفر وزیر دفاع ایران به روسیه؛ امروز

کلیدواژه

کامنت