شهریور 11, 1399 13:38 Asia/Tehran [Updated: مهر 17, 1399 14:37 Asia/Tehran]
  • کشف بیش از یک تُن تریاک در درگیری مسلحانه مرزبانان ایران با قاچاقچیان مواد مخدر

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از ناکامی قاچاقچیان مواد مخدر و کشف بیش از یک تُن تریاک در جنوب شرق کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرتیپ «احمدعلی گودرزی» فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران با اشاره به اقدامات گسترده اطلاعاتی و شناسایی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان اظهار کرد: در راستای برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی ایران، مرزداران سیستان و بلوچستان در جنوب شرق کشور از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی سراوان مطلع شدند.

سرتیپ گودرزی افزود: مرزداران هنگ مرزی سراوان در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای کمین، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و خودروی قاچاقچیان را مشاهده و بلافاصله فرمان ایست صادر کردند که قاچاقچیان، اقدام به تیراندازی به سمت مرزبانان کردند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران با اشاره به شجاعت مرزداران در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان، تصریح کرد: با توجه به حجم آتش و تاکتیک عملیاتی مناسب مرزبانان ایرانی، قاچاقچیان مواد مخدر عرصه را به خود تنگ دیده و در رسیدن به هدف شوم خود ناکام ماندند.

سرتیپ گودرزی خاطرنشان کرد: در این عملیات، ضمن توقیف یک دستگاه خودرو و دستگیری یک قاچاقچی مجروح شده، حدود یک تُن و 225 کیلو تریاک به همراه یک قبضه سلاح کلاشینکف، یک دستگاه بی‌سیم و مقادیری مهمات کشف شد.

جمهوری اسلامی ایران با وجود شرایط تحریمی با کشف و ضبط بیش از 950 تُن در یکسال گذشته بیش‌ترین میزان کشفیات مواد مخدر در جهان را به خود اختصاص داده است.112

بیشتر بخوانید:

ایران، پرچمدار مبارزه با موادمخدر در جهان

کشف بیش از یک تن مواد مخدر در استان‌های یزد و خراسان رضوی

کلیدواژه

کامنت